Kimola’ya 1 milyon TL değerinde yatırım

Şirket, 1 milyon TL değerinde yatırım aldığını duyurdu.

21.05.2018 - 14:24 | MediaCat

Kimola'ya 1 milyon TL değerinde yatırım

Büyük veri alanında metin verisi işlemek üzerine 2014 yılında şirketleşen Kimola; tüketici iç görüleri üreterek, reklamverenlerin daha etkili stratejiler geliştirmelerini ve satışlarını artırmalarını sağlayan analitik ürünüyle StartersHub, 500 Startups ve Uğur Şeker’den toplam 1 milyon TL yatırım aldığını duyurdu.

Nike, Japan Tobacco International, Ipsos, BPN İstanbul ve Wanda gibi marka ve kurumlara hizmet veren Kimola’nın yapay zekâ üzerine kurulu analitik ürünü; markaların, araştırma şirketlerinin ve strateji odaklı ajansların tüketici gruplarını daha iyi anlamalarına ve satış kanallarının stratejilerini oluşturmalarına destek veriyor.

StartersHub XO 2017 programından başarıyla mezun olmalarının ardından  post-seed yatırım turunu kapatan ekip, üç ay içerisinde hazırlıklarını tamamlayıp, SaaS modeliyle satış yapacak  “Tüketici İçgörü Platformu” adlı ürünü erişime açacak. Bu sayede reklamverenler, araştırmak istenilen kitle sayısına göre paketlerden birini seçerek, 10 bin kişilik bir araştırmayı üç saniye içerisinde alabilecekler.

Şirketler arası rekabette tüketicinin alışkanlıklarını daha iyi analiz etmenin sağladığı avantajlara dikkat çeken StartersHub Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dorman, Kimola’nın gerçekleştirdiği ileri düzey analizlerin her sektörde katma değer yaratacağını söyledi ve “Kimola’nın yerli Ar-Ge çalışmalarıyla hayata geçirdiği hizmet, tek tıkla müşteri içgörüsü temin etmeyi mümkün kılarak yeni bir sayfa açıyor. StartersHub olarak, Kimola ekibini büyüme yolculuklarında desteklemekten memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

500 Startups İstanbul Genel Müdürü Rina Onur ise Kimola’nın yapay zekâ tabanlı teknolojisinin dünyada büyük ilgi göreceğine olan inançlarını belirterek, ekibi desteklemekten duydukları heyecanı dile getirdi.

Kimola’nın yeni platformu ile birlikte, herhangi bir hedef grubunun davranış ve tercihlerine göre tüketici içgörülerinin edinilmesi mümkün olacak. Hiçbir araştırma uzmanlığına sahip olmaksızın araştırmacılar, Kimola’nın yapay zekâsı yardımıyla bir arayüzde hedef grupları oluşturabilecek, söz konusu kitlelerin demografik yapılarından ilgi alanlarına, tercih ettikleri dizilerden hangi markalar ya da fenomenler ile etkileşime girdiklerine dair verilere ulaşabilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.