Anneleri ve çocukları yakından tanıyalım

Mediabrands Insights'tan kapsamlı bir araştırma.

10.05.2017 - 16:12 | Alev Kaynak

Anneleri ve çocukları yakından tanıyalım

Mediabrands Insights anne ve çocuklara yönelik oldukça kapsamlı araştırmasını tamamladı. Anne ve çocukların yalnızca birer tüketici olarak ele alınmadıkları; yerel ve kültürel unsurların gözetildiği, etik sorumlulukların yerine getirildiği sosyal içerikli Kids&Mums araştırması Türkiye’de daha önce yapılmamış bir çalışma olması itibarıyla pazara yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

Nisan-Mayıs aylarında 1200 anne ve 1050 çocuk ile 12 ilde yapılmış geniş kapsamlı anne ve çocuk pazar araştırması Kids&Mums tamamlandı. Türkiye’nin anne ve çocuk sosyal haritasını çıkaran araştırmanın bulguları 0-14 yaş arası 12 yaş/cinsiyet grubunda raporlandı. Araştırmada tablet bilgisayar destekli yüz yüze (CAPI) yönteminin yanı sıra etnografik gözlem ve derinlemesine görüşmeler yürütüldü. Kids&Mums’da Türkiye’nin anne tipleri tolumsal değerleri ve çocuklarıyla kurdukları ilişkilere göre belirlendi. Anne ve çocuk anları, çocuk medyası ve alışveriş köşeleri araştırmanın ana başlıklarını oluşturdu.

Anne ve çocuklara yönelik pazarlama iletişim planlarına yön verecek biçimde tasarlanan araştırma ile etkin temas noktaları ve detaylı hedef kitle belirleme olanağıyla belli başlı çocuk ürün kategorilerinde marka farkındalık ve satın alma eğilimleri ölçümleniyor. Araştırmada ayrıca, tüm çocuk televizyon kanallarının izlenme performanslarının yanı sıra çocukların televizyon, dijital platform ve cihaz kullanım alışkanlıkları ve içerik tercihleri ile favori kahramanları belirleniyor.

Anneleri ve çocukları yakından tanıyalım

Anne & çocuk anları, çocuk medyası, alışveriş

Kids&Mums araştırmasının detaylı bir dökümünü MediaCat Haziran sayısında okuyabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.