Amazon evsizlere kalbinde yer açıyor

Fakat mesele göründüğü kadar masum değil.

10.05.2017 - 15:57 | Sencer Uçar

Amazon evsizlere kalbinde yer açıyor

Amazon, Seattle’daki yeni genel merkezinin bir bölümünü, kapanma tehlikesi ile karşı karşıya olan bir barınma evine bağışlayacağını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre,  Mary’s Place Family Shelter’a yeni genel merkezde 4366 metrekarelik alan tahsis edilecek. 65 odalı barınma evi 200 evsiz kadın, çocuk ve aileye ev sahipliği yapacak.

Mary’s Place İcra Direktörü Marty Hartman, Amazon ile komşu olmaktan memnuniyet duyacaklarını, Amazon’un tanıdığı bu imkân sayesinde hayallerinin gerçek olduğunu belirtti.

Amazon’un gerçekleştirdiği bu hamlenin takdire şayan olduğu kesin. Fakat olay daha derinlemesine incelendiğinde, ortada bir gariplik varmış gibi duruyor. Neden mi?

Madalyonun öteki yüzü

Hartman’a mutlu haberi vermek ve bu duygusal anı kayıt altına almak için ihtişamlı bir set ortamı hazırlanmış ve ardından da bu habere basın bülteninde şu şekilde yer verilmiş:

“Bir yıl önce, Amazon, Mary’s’e genel merkezin yerinde bulunan terk edilmiş bir otele yerleşmesini sağladı. Amazon, binanın yenilenmesine ve bakımına yardım etti. Fakat Amazon yerleşkesinin genişlemesi nedeniyle binanın yıkılması gerekti. Barınma evi geçici bir yere taşınacak; tesis inşasının tamamlanması ile birlikte de Amazon yerleşkesine tekrar dönecek. ”

Yani, video ile ilk kez karşılaşan ve Mary’s Place Family Shelter’ın inşası planlanan Amazon yerleşkesi arazisine 1 yıl önce taşındığını bilmeyenler, Amazon’un saf bir hayır işine giriştiğini düşünebilirler. Ancak olayın perde arkasının göründüğü kadar “iyi niyetli” olmaması ve videonun çekimlerinin büyük bir prodüksiyon ile gerçekleştirilmesi, Amazon’un bu hamlesini eleştiriye açık bir noktaya taşıyor.

Kaynak: Venture Beat

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.