MediaCat

KFC uzaya sandviç gönderiyor

Zinger uzay yolculuğuna hazır!

KFC uzaya sandviç gönderiyor

KFC ve özel bir uzay seyahati şirketi olan World View, KFC’nin tavuklu sandviçi Zinger’a stratosferde dört gün yolculuk yaptırmak üzere güçlerini birleştiriyor.

Böylece, KFC’nin Nisan ayında hazırlanan ve sandviçin uzay yolculuğuna çıkacağının müjdelendiği reklam filminin de “şakasının olmadığı” anlaşılmış oldu.

Baharatlı sandviçlerinin yapacağı uzay yolculuğu için oldukça heyecanlı olduklarını söyleyen KFC Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Kevin Hochman, aynı zamanda World View’a uzay araştırmaları konusunda verdikleri destekten duydukları memnuniyeti de dile getiriyor.

Zinger’ın uzay yolculuğuna çıkış tarihi de belli oldu. Sandviçin uzaya fırlatılması 21 Haziran günü gerçekleşecek ve internet üzerinden canlı yayından da takip edilebilecek.

Tüm bunlar biraz komik, hatta saçma gelebilir. Fakat sandviçin uzay yolculuğuna çıkışı, World View için önemli bir an.

World View CEO’su Jane Poynter, KFC’den sandviçlerini uzaya fırlatma talebi ilk geldiği zaman, bu fikri biraz komik bulduklarını söylüyor. Fakat hemen sonrasında, hem kendi geliştirdikleri Stratollite teknolojisini geniş kitlelere tanıtılacağının hem de araçlarının geliştirilmesi için önemli bir finansal destek sağlanmış olunacağının farkına vardıklarını belirtiyor. Zira World View, Zinger’ın yolculuğu sayesinde Stratollite uzay sisteminini ilk kez 24 saatten uzun süreli test etme fırsatına kavuşmuş olacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.