MediaCat

Her bayramın şekeri

Kent’in Ramazan Bayramı filmi yayında.

Her bayramın şekeri

Kent, bu yıl Ramazan Bayramı‘nı aile, sevgi, birlik ve beraberlik gibi değerleri vurguladığı reklam filmiyle karşılıyor.

“Bayramlaşır, aile oluruz” temalı filmde bayramı aileleriyle birlikte geçirmek için trenle seyahat eden ancak aksilikler nedeniyle bayram sabahına yetişemeyen yolcular, trende birbirleriyle bayramlaşarak aile oluyor.

“Her bayramın şekeri” sloganı ve #aileoluruz etiketiyle biten Ogilvy İstanbul imzalı kampanyasıyla Kent, herkesi bayramlaşma fotoğraflarını #aileoluruz etiketiyle paylaşmaya davet ediyor.

12 bin ton bayram şekeri 20 bin noktada satışta

Kent, Ramazan Bayramı öncesinde düzenlediği toplantıda bayram şekeri pazarını değerlendirdi. Sunay Akın’ da toplantıyı geleneksel bayram sohbetiyle renklendirdi.

Türkiye’deki hediyelik ve ikramlık bayram şekeri pazarının yaklaşık 300 milyon TL olduğunu belirten Mondeléz International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz, bayram döneminde yaptıkları çalışmaları basın mensuplarıyla paylaştı.

Mondeléz International Türkiye’nin toplam net hasılatının yüzde 20’sini hediyelik ve ikramlık şeker kategorisinin oluşturduğu bilgisini paylaşan Karagöz, ” Yarım asırlık Kent markamızla Ramazan ve Kurban bayramlarında yaptığımız toplam hediyelik ve ikramlık şeker satışı, tüm yıl boyunca gerçekleştirdiğimiz şeker satışına eşit. Uzun yıllardır açık ara lideri olduğumuz bayram şekeri kategorisinde yaklaşık 117 milyon TL net hasılatla yüzde 49’luk pazar payına sahibiz. Bayram dönemleri bizim için çok önemli. Bayram şekerleri üretimine sekiz ay öncesinden başlıyoruz. Bu bayram için de Gebze’deki üretim tesisimizde 12 bin tonluk bir üretim gerçekleştirdik. Bayram döneminde Türkiye genelinde kasaba pazarları dahil 20 bin satış noktasında tüketicilerle buluşuyoruz. Aynı zamanda her yıl bayram dönemlerinde 6 bin 500 kişiye ek istihdam sağlıyoruz.” dedi.

2017’de uygulamaya başladıkları “Kasaba Pazarları” projesiyle ulaştıkları noktayı 50 ilde 280’e çıkardıklarını belirten Karagöz, her bayramın şekeri Kent olarak bayram öncesi hazırlık heyecanını kasaba pazarlarında yaşadıklarını söyledi.

Hane başı ortalama bayramlık şeker tüketimimiz 2,2 kilogram

Toplantıda Mondeléz International Türkiye Sakız ve Şeker Kategorisi Lideri Doğuş Kezer ise bayram şekeri pazarına ilişkin verileri paylaştı. Ülkemizde yaklaşık 18 bin tonluk hediyelik ve ikramlık şeker pazarı olduğunu belirten Kezer, şekerli gıda tüketim ortalamasının kişi başı 5,7 kilogram olduğu Avrupa’da Danimarka, İzlanda, Finlandiya gibi kuzey ülkelerinde bu ortalamanın 11 – 12 kilograma ulaştığını söylerken, “Türkiye tüketimine baktığımızdaysa kişi başı şekerli gıda tüketimi 4,4 kilogram olarak gözlemleniyor. Bayram şekeri özelinde Türkiye’deki hane başına ortalama tüketimin 2,2 kilogram olduğunu görüyoruz.” dedi.

En yüksek bayram şekeri alışverişinin bayramdan önceki hafta gerçekleştiğinin altını çizen Kezer, bölgelere göre bayram şekeri tüketimi verilerini de sundu. Kezer, “Bayram şekeri alışverişinin yüzde 35’i Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde gerçekleşirken, bu bölgeleri yüzde 22 oranla Marmara Bölgesi ve yüzde 20 oranla İç Anadolu Bölgesi izliyor” dedi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.