Kendini değil yolları aydınlatan billboard’lar

Arjantinli sigorta markasından trafik kazalarını önlemeye yönelik bir kampanya.

13.03.2019 - 14:52 | Sencer Uçar

Kendini değil yolları aydınlatan billboard'lar

Kampanyalarıyla 2018’den bu yana yol güvenliğine dair mesajlar ileten Arjantinli sigorta markası La Caja, ajansı TBWA\Buenos Aires ile birlikte ülkenin tehlikeli yollarını güvenli kılmaya yönelik bir hamle yapıyor. Markanın son hamlesini özel kılan ise yollara yerleştirilen billboard’ların geceleri kendini değil, yolları aydınlatması.

Karşılaştıkları en büyük zorluğun, billboard’ları yerleştirecekleri doğru noktaları bulmak olduğunu söyleyen TBWA\Buenos Aires ECD’si Juan Cruz Bazterrica, “Arjantin’deki en tehlikeli virajları bulmamız ve ardından da buralara billboard yerleştirmenin mümkün olup olmadığını öğrenmemiz gerekiyordu. Sonrasında da geceleri yolu aydınlatabilmek için ne kadar büyüklükte billboard’lara ihtiyacımızın olduğu konusu geliyordu. Ulusal Yol Güvenliği Organizasyonu hem doğru aydınlatma açısının bulunması hem de aydınlatmanın trafik akışını engellemeyecek şekilde düzenlenmesi hususlarında bize bir hayli yardımcı oldu.” diyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: La Caja
  • Reklam Ajansı: TBWA\Buenos Aires
Kaynak: Lbbonline.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.