Ken Segall’i tanımanız için 3 neden

Modern Apple'ın yaratıcılarından Ken Segall Brand Week Istanbul'da.

13.09.2017 - 17:31 | Alev Kaynak

Ken Segall'i tanımanız için 3 neden

TBWA/Chiat/Day’in yetiştirdiği en yaratıcı kreatif direktörlerden biri olan Segall, Insanely Simple ve Think Simple gibi New York Times’ın çok satan yazarlarından olmasının yanı sıra, Steve Jobs’la da NeXT günlerinden itibaren yakın temasta çalışmış biri. Dolayısıyla hikâyesi, Apple’ınkiyle bir arada gelişiyor.

Brand Week Istanbul kapsamında 8 Kasım Çarşamba günü Legends of Creativity Day’de sahne alacak olan Ken Segall’in kariyerindeki köşe taşlarını bir kez daha hatırlayalım.

Think Different kampanyası

Steve Jobs’un Apple’daki ikinci dönemini başlatan 1997 yılında şirketin durumu pek iç açıcı sayılmazdı. Steve Jobs ise, kendi sözleriyle, “insanlara Apple’da hayat bulan şeyin onlar için tam olarak ne anlama geldiğini hatırlatmak gerektiği” fikrindeydi. İşte bu sıralarda geldi, Apple’ın iflas etmeye hiçbir niyetinin olmadığını gösteren Think Different kampanyası.

Ken Segall, Think Different kampanyasının yaratan ekibi yönetmişti. Yaklaşık beş yıl süren bu kampanya, aynı zamanda bir reklam filmine ilk kez verilen Emmy’nin de sahibi oldu.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.