Kedi, biraz daha kedi

Sokağın soğuğunu kedilerinin selfie'leriyle ısıtmak isteyenler için mobil uygulama.

26.12.2016 - 00:19 | Arzu Nilay Kocasu

Kedi biraz daha kedi

İnternetin gündelik hayatın vazgeçilmezlerinden birine dönüşmesiyle birlikte bir seyirlik olarak altın çağına giren kediler, yıl boyunca pek çok kez olduğu gibi bir kere daha bir reklam kampanyasının merkezinde. Üstelik bu kez, internetin hayatımıza soktuğu ve modası geçmek bilmeyen bir diğer akım olan selfie ile birlikte.

Gerek yaklaşan Noel sebebiyle kedileri hedefi haline gelmesi muhtemel süslemelerden uzaklaştırmak gerek ise kıymetlilerini özleyen sahiplerin gününü aydınlatmak için artık yeni bir mobil uygulama var: Candid Catmara.

Brooklyn menşeli Current Studios ekibinin ortak kararıyla geliştirilen ve yüz tanıma teknolojisiyle kedilerin yüzünü tanıyabilen uygulama, yüklenip kullanılmaya başlandığında, yanına yaklaşan kedilerin fotoğraflarını çekerek sahipleriyle paylaşıyor. 1.99 dolardan satışa sunulan Candid Catmera’nın her satış için 1 doları SPCA (Society for the Prevention of Cruelty to Animals) organizasyonuna bağışlanıyor.

Uygulamanın yalnızca kedilerin yüzünü algılayabildiğini de ekleyelim.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.