MediaCat

Kedilere özel bir çöpçatanlık uygulaması

Dare, siyah kediler hakkındaki önyargıları silme peşinde.

Kedilere özel bir çöpçatanlık uygulaması

Hayvanların yaşam koşullarını iyileştirmek adına faaliyet gösteren Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals (RSPCA) verilerine göre siyah kedileri sahiplendirmek, tekir kedileri sahiplendirmeye kıyasla yüzde 30,5 daha uzun sürüyor. Dahası, RSPCA barınaklarındaki kedilerin yüzde 70’iyse siyah-beyaz ya da siyah renklere sahip.

Kimilerince korkutucu bulunan kimilerince de uğursuz olduğu düşünülen siyah kedilerin kaderini bu Cadılar Bayramı’nda değiştirmek isteyen deneyim, tasarım ve mühendislik şirketi Dare, siyah kediler hakkındaki önyargıları silmek amacıyla bir çöpçatanlık uygulamasını hayata geçirdi. Aslında bir internet sayfası şeklinde tasarlanan “This is Scare”, çöpçatanlık uygulamalarının sola ya da sağa çekme mantığıyla çalışıyor. Uygulamaya girildiğinde bir dizi kedi profili arasından sadece Scare adlı siyah kediyle eşleşiliyor ve eşleşmenin ardından Scare ile sevimli bir sohbet başlıyor.

“Kedileri kim sevmez” diyen Dare CEO’su Michael Olaye, “Diğerleri kolayca sahiplendirilirken, çok sayıda siyah kedinin göz ardı edilmesi utanç verici. Batıl inançlar yüzünden ya da Instagramlık olmadıkları için siyah kediler ikinci planda kalıyor. Yeni teknolojilerle haşır neşir olan ve her gün yeni dijital deneyimler yaratan bizler, bu Cadılar Bayramı’nda yeteneklerimizi iyi bir amaç uğruna kullanalım istedik ve siyah kediler hakkındaki önyargıları yıkacak, farkındalık yaratacak ve bir umut barınaklara bağış getirecek bir şeyler yaptık. This is Scare aracılığıyla, çöpçatanlık uygulamalarına aşina insanlarla etkileşime girmeyi ve onları bu Cadılar Bayramı’nda bir kedinin hayatını değiştirmeye teşvik etmeyi hedefliyoruz” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.