Kediler gerçekten de 9 canlı mıdır?

Royal Canin'den kedilerde sağlık kontrolü hakkında bir farkındalık kampanyası.

30.10.2019 - 14:38 | MediaCat

Kediler gerçekten de 9 canlı mıdır?

Royal Canin, köpeklere oranla kedilerin çok daha az sıklıkla düzenli veteriner ziyareti gerçekleştirdiklerini gösteren araştırmalardan yola çıkarak #KedimKlinikte adlı farkındalık kampanyasını hayata geçirdi.

Herhangi bir sağlık sorunu olmasa bile, kedilerin düzenli sağlık kontrolünden geçmelerinin, ileride doğabilecek sağlık sorunlarını önleyebilmek adına oldukça önemli olduğundan hareketle marka, #KedimKlinikte kampanyasıyla düzenli veteriner ziyaretinin önemini vurguluyor. İstanbul Veteriner Hekimler Odası desteğiyle, 25 Ekim – 25 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek kampanya kapsamında, veteriner ziyaretleri esnasında sosyal medyadan #KedimKlinikte etiketiyle paylaşılan her bir fotoğraf için marka, sokak hayvanları için mama bağışı taahhüdünde bulunuyor.

Kedi sahiplerini düzenli veteriner ziyaretlerinden alıkoyan başlıca nedenin, veteriner ziyaretine giderken karşılaşılan zorluklar olduğundan hareketle Royal Canin Türkiye, kampanya kapsamında hayata geçirdiği Kedimklinikte.com adlı internet sitesinde kedi sahiplerine türlü bilgiler sunuyor. Markanın özel sitesinde veteriner kliniğine giderken faydalı olabilecek pratik ipuçlarının yanı sıra kedi psikolojisi ve davranışları ve hayvan beslenmesine dair doğru bilinen yanlışlar gibi çeşitli bilgiler de yer alıyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Royal Canin Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörü Çağla Çavuşoğlu, “Kampanyamız aracılığıyla, düzenli veteriner ziyaretlerinin, hayvanların sağlık ve refahındaki kritik önemine dikkat çekmek istiyoruz. Sağlık sorunu olsun veya olmasın, kedilerin rutin olarak sağlık kontrollerinden geçmeleri sağlık ve refahları için önemli. Hastalığın kapımızı çalmasını beklemeden, altı ayda bir veya yılda bir kere yapılacak veteriner ziyaretleri aracılığıyla, hayvanlarımızın rutin aşıları dahil tıbbi geçmişini yakından takip edebilir, davranışları üzerine görüş alış verişinde bulunabilir, sağlıklı beslenmelerine yönelik veteriner hekimlerden bilgi alabiliriz. Ayrıca hayvanlarda giderek artan aşırı kilo ve obezite kaynaklı sağlık sorunlarının önüne geçmek amacıyla, vücut kondisyonlarını yakından takip etme olanağını sağlayabiliriz” dedi.

Kedinizi Veteriner Hekimine Götürün farkındalık kampanyasının şirketin hayata geçirdiği #sağlıklıalışkanlıklar hareketinin bir parçası olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, “Royal Canin Türkiye olarak, bu yıl evcil hayvanlarımızın sağlık ve refahının artması için hayvan sahipleri nezdinde sağlıklı alışkanlıklar serisi başlattık. Hayvanlar kendileri adına konuşamıyor, bu nedenle sahipleri olarak onların yaşam kalitesinin artırılması bizlerin sorumluluğu. Kampanyamızla koruyucu hekimlik ve önleyici sağlık hizmetlerinin, hayvan dostlarımızın sağlığı üzerindeki önemini vurguluyoruz. Özellikle bu hareketi kediler için hayata geçiriyoruz çünkü kediler bazı hastalıklarını saklama konusunda maalesef başarılı. Kedi sahiplerinin düzenli veteriner ziyareti gerçekleştirmeleri ve kedilerde yaygın görülen sağlık sorunlarını bilmeleri bu nedenle oldukça önemli” diye konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.