MediaCat

Kayıp çocuk ilanlarına dönüşen transfer duyuruları

AS Roma’nın transfer duyuruları kayıp çocukların bulunması için devrede.

Kayıp çocuk ilanlarına dönüşen transfer duyuruları

Futbol kulüplerinin yeni sezon forma ve transferlerini renkli videolarla duyurdukları günümüzde İtalyan futbol kulübü AS Roma, transfer duyurularını kayıp çocukların bulunması için seferber ediyor.

ABD’li Ulusal Kayıp ve Cinsel İstismara Uğrayan Çocuklar Merkezi ve çocuk hakları için mücadele veren İtalyan Telefono Azzurro’yla işbirliği yapan kulüp, kadrosuna kattığı futbolcularla kayıp çocuklara ait görselleri yan yana koyarak, transfer duyurularını kayıp ilanlarına çeviriyor. Kulübün Twitter’da başlattığı kampanyanın ABD ve İtalya’nın ardından Birleşik Krallık’a uzanması için de çalışılıyor.

Kulübün stratejisinden sorumlu isim Paul Rogers, fikrin Soul Asylum’un Runaway Train klibinin 25’inci yıldönümü hakkında yazılan bir makaleyi okuduğu sırada geldiğini söylüyor. Zira Runaway Train klibinde de aynı soruna parmak basılıyor ve kayıp çocukların fotoğrafları yer alıyordu. Dört farklı versiyona sahip klip, kayıp 36 çocuktan 21’inin bulunmasına yardımcı olmuştu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.