Kaybetme garantili açık artırma

FDA'den gençlere sigara bağımlılığı konusunda önemli bir uyarı.

16.01.2023 - 12:07 | Sencer Uçar

Gençleri sigara bağımlılığından korumak amacıyla 2014 yılında The Real Cost platformunu hayata geçiren FDA, misyonunu platform kapsamında paylaştığı iki kamu spotuyla destekliyor.

FCB New York imzalı spotların ilki sigaranın mental sağlığa zararlarına odaklanıyor. Kazanmanın mümkün olmadığı bir açık artırmaya katılan gençler bir paket sigaraya ulaşabilmek için büyük bedeller öderken, spot sigara isteğinin kaygıya yol açtığı uyarısıyla noktalanıyor.

Gençlere erişebilmek için kaygılarından bahsetmenin iyi bir yol olabileceği stratejisine dayanan kampanyanın ikinci spotunda sigara içmesini rasyonalize etmeye çalışıp bağımlı olmadan bırakacağını iddia eden genç kızın sesi yıllar geçse de sigarayı bırakamayan yetişkinlerin sesiyle karışıyor.

Gençlerle TikTok, Snapchat ve radyo aracılığıyla buluşan spotların yönetmenliğini Reset Content’ten Yann Demange üstleniyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: FDA / The Real Cost
  • Reklam Ajansı: FCB New York
  • Prodüksiyon Şirketi: Reset Content
  • Yönetmen: Yann Demange
Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.