MediaCat

Kasım ayının Ad*Watch raporu

28 Ekim – 2 Aralık tarih aralığında önce çıkan 3 reklam filmi.

Kasım ayının Ad*Watch raporu

Kasım ayı boyunca ekranlara gelen reklamlar arasında en çok hatırlanan üç reklam filmi Zaman gazetesi’nin Kardeşlik Zamanı, İş Bankası’nın Cem Yılmaz katkılı Hastane adlı filmi ve Samsung’un Galaxy cep telefonları için çekilen reklam filmi oldu.

Kardeşlik Zamanı hatırda kaldı ve konuşturdu

28 Ekim – 2 Aralık 2013 tarih aralığında Ipsos tarafından yürütülen Ad*Watch araştırmasının bu dönemdeki verilerine göre en çok hatırlanan reklam kampanyası Alametifarika imzalı Zaman Kardeşlik Zamanı reklam filmi oldu. Yüzde 4,1’lik hatırlanma oranına sahip filmi takip edense neredeyse yer aldığı tüm projelerde Ad*Watch’ta kendine yer edinmeyi başaran Cem Yılmaz’ın yer aldığı İş Bankası’nın Hastane reklam filmi oldu. Feza ve Evren serisine devam eden MedinaTurgul DDB imzalı film yakaladığı yüzde 3,5’lik ortalamayla bu dönemin en çok hatırda kalan ikinci reklam filmi oldu.

WOM skoruyla da dikkat çeken Kardeşlik Zamanı filmi çalışma ortalaması yüzde 24 olan bu kategoride elde ettiği yüzde 31,3’lük skorla ilgili dönemde en çok konuşturan kampanya olarak öne çıkıyor. Samsung’un Galaxy serisi için yaptığı reklam filmi ise aynı kategoride ortalamanın bir hayli altında performans gösteriyor. Galaxy için yapılan filmin WOM skoru yüzde 16,4.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HyTn_kwaPUg&feature=share&list=UUyV2qOiEmM9UNtR92CrMn3g&index=2[/youtube]

Beğenide değişmeyen Cem Yılmaz etkisi

Ad*Watch’a giren işlerinin neredeyse tamamında çalışma ortalamasının üzerinde beğeni skorları elde eden Cem Yılmaz’lı İş Bankası filminin bu trendi Ad*Watch’un son döneminde de devam ediyor. 38 olan çalışma ortalamasının 13 puan üzerindeki yüzde 51,3’lük derecesiyle Kasım ayının en beğenilen kampanyası olan Hastane filmini bu ay tüm kategorilerde aldığı yüksek skorlarla dikkat çeken Kardeşlik Zamanı filmi izliyor. Kardeşlik Zamanı’nın skoru ise yüzde 43,9 olarak ölçülüyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.