MediaCat

Karpat Polat, DDB’deki hisselerini sattığını açıkladı

Polat, görüşmelerin üç ay önce başladığını söyledi.

Karpat Polat, DDB’deki hisselerini sattığını açıkladı

Geçtiğimiz hafta DDB Grubu‘ndan yapılan bir açıklamayla DDB&Co.’nun Tribal Worldwide bünyesine katıldığı duyurulmuştu. Grup tarafından yayınlanan duyurunun ardından DDB&Co. Ajans Başkanı Karpat Polat‘ta bugün bir açıklama yayınladı.

Polat duyurusunda, ortağı olduğu DDB İstanbul Grubu ile iştiraklerinde sahip olduğu hisselerini sattığını ifade etti. Satış sürecinin üç ay önce başladığını belirten Polat, işlemlerin 17 Temmuz 2013 tarihinde sonuçlandığı söyledi. Duyuruda satış rakamına ilişkin bilgi verilmedi.

Satış sonrası Polat’ın grupta 8 yıldır sürdürdüğü aktif görevlerine devam etmek istemediği, DDB Worldwide’ın dünyadaki yapılanmalarında görev alması için getirilen teklifleri de geri çevirdiği biliniyor. Reklamcılar Derneği‘ndeki Yönetim Kurulu Üyeliği’ne devam edeceği öğrenilen Polat’ın Türkiye’de yeni bir oluşum hazırlığı içinde olduğu konuşuluyor.

Pek çok kez dünyanın en yaratıcı reklamcıları arasında gösterilen Karpat Polat, DDB Worldwide‘ın küresel yönetimine kadar yükselmiş ve DDB Global Creative Council üyesi olmuştu. Polat, Forbes Dergisi‘nin yaptığı İş Dünyasının 40 Yaş Altı Liderleri Listesi’ne Türkiye’den giren tek reklamcı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.