Kardeş Payı ve Arkadaşım Hoşgeldin Twitter yarışında

17 Nisan’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

18.04.2014 - 15:23 | MediaCat

Perşembe gecelerini kahkahaya adayan Sosyal TV izleyicisinin parmak uçlarında Kardeş Payı ve Arkadaşım Hoşgeldin vardı. Amansız zirve mücadelesinin yaşandığı geceyi Kardeş Payı birincilikle kapatırken, Arkadaşım Hoşgeldin hemen arkasından ikinci oldu. Çalıkuşu hayranları yılmadan ekranlarının ve klavyelerinin başındaydı ve geceyi ilk üçte kapattı.

Kahkaha yarışının galibi Kardeş Payı oldu!
Uzun bir aradan sonra tekrar birincilik tahtına oturmayı başaran Kardeş Payı, Perşembe gecesini Sosyal TV izleyicisinden kopardığı 8,131 tweet ile kapattı. Dizinin Metin-Ali-Feyyaz’lı girişi izleyiciler arasında ayrı bir heyecan yarattı ve büyük ilgi gördü, “Bazen tarih yazmak için birden fazla efsanenin aynı çatı altında buluşması gerekir” alıntısı paylaşımlarda sıkça kullanıldı. İstiklal Akarsu’nun StarTV’ye esprili göndermesi “Sevgili @startv bu Kardeş Payı çok reyting almasa bile kaldırma, her şey reyting değil bak, hayır işi gibi gör bunu, büyük sevap kazanıyorsun.” Top Tweet oldu. Gece boyu en çok mention alan hesaplar @kardespayistar, @bunedirbirader, @ahmtkural, @startv, @muratcemcir, @cerilevis, @sinasiyurtsever, @caglaryurt, @fankardespayi, @ibrhmksknszr ve @istiklalakarsu olurken, izleyiciler #babamlatanistirmakisterdim, #metinalifeyyaz, #hamiyetinbobregi ve #kardespayiizlerken etiketlerini parmaklarından düşürmedi.

Arkadaşım Hoşgeldin zirveyi kaptırsa da yakın takipteydi
Tolga Çevik’in eğlenceye daveti “Bu akşam eğlenmek isteyenlere sevgiyleeeee #arkadasimhosgeldin” ile başlayan program Ziynet Sali’nin konuk olduğu bölümü ile yine Sosyal TV izleyicisini ekranlarının ve klavyelerinin başına kilitledi. İzleyiciler “Mağarayı senin üzerine yapıyorum.” ve “Yönetmen(anne): Muhittin babana ne diyim? Tolga Çevik: Bu gece başım ağrımıyor de.” gibi esprileri paylaşmak için adeta yarıştı. Tolga Çevik’in Twitter’dan paylaştığı set ve yayın öncesi fotoğrafları izleyiciler arasında akıştan akışa dolaşırken gece boyunca en çok mention alan hesaplar @tolgacevik, @komedidukkani1, @ezgimola, @kanald, @arkadasimhgrep ve @ziynetsali oldu. “#arkadasimhosgeldin bu haftalık sona erdi. Bizimle birlikte gülen herkese çok teşekkürler!” diyerek kapanan program bu haftaki bölümü ile 5,508 Tweet alarak yayılımda 7,557,291 kere Twitter akışındaki yerini aldı.

Çalıkuşu izleyicisi Sosyal TV’de gövde gösterisindeydi
Kamuran ve Feride’nin vereceği aşk sınavı için ekranlarının başına geçen Salıkuşları geçen haftaki düşük geleneksel reyting raporlarına adeta meydan okudu. Gece boyunca aldığı 4,832 tweet ile yayılımda 3,389,899 kullanıcının Twitter akışına ulaştı. “Sevdası büyük olanın imtihanı da ağır olurmuş” paylaşımları ile hem kendilerine hem de dizilerine göndermede bulunan Sosyal TV izleyicisi gece boyunca parmaklarını #askinimtihani, #bugüngünlerdençalikusu, #fahriyeevcen ve #feridevekamran etiketlerinden ayırmadı. Fragman yayınlandığından beri yeni bölümün çok güzel olacağına inan izleyiciler “Ben yine çok ağladım. Bence güzel bölüm oldu. Öperim” yorumları ile geceyi kapattı.

Medcezir’de ödül heyecanı
Medcezir hayranları dün gelen ödül haberi ile hareketlenmeye başlamışlardı. Bunun üzerine bir de yeni bölüm fragmanının yayınlanması ile Perşembe gününü yoğun bir Twitter trafiği ile dördüncü sırada kapattılar. #cumagününüseviyoruzçünkü etiketine perşembeden başlayan Medcezir izleyicisi gün boyunca #serenaysarikaya, #yamanilemira, #medcezirde, #medcezirin, #miraveyaman ve #medcezirreplik etiketlerini parmaklarından düşürmedi. Galatasaray Üniversitesi EN Ödüllerini kutlamaya devam eden Sosyal TV izleyicisi fragman ile birlikte “İnanmıyorum haftalar sonra dizide bir yakınlaşma göreceğiz” yorumlarına başladı ve günü “Herkese iyi geceler. Yarın #medcezir de bu romantik dakikalarda buluşmak dileğiyle” diyerek kapattı. Toplamda 3,337 Tweet alan dizi yayılımda 4,616,264 romantiğin Twitter akışına düştü.

Vadi’den Kutlu Doğum Haftası mesajı
Polat Alemdar’ın Elif’i kurtarıp kurtaramayacağı merakı ile ekranlarının başına geçen Sosyal TV izleyicisi 2,493 Tweet ile dizilerini beşinci sıraya yerleştirdi. Dizide Siyah Sancak açılması ileyiciler arasında ses getirirken, Yeni Şafak gazetesinin konuyla ilgili haber hızla yayılıp paylaşılarak Top Tweet oldu. İzleyiciler gece boyu içeriklerini en çok #kurtlardayüzlesme ve #kurtlarvadisipusuda etiketleri ile üretirken, izleyicilerini en fazla yüzde 43’le Çalıkuşu’yla paylaştı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak KimolaAnalytics tarafından 17 Nisan 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.