Kardashian kardeşler Ford’a dava açıyor

Ford'a özür dileten reklamlar tepki çekmeye devam ediyor.

31.03.2013 - 09:41 | Ali Kuru

Kardashian kardeşler Ford'a dava açıyor

Hindistan’da geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve büyük tepki toplayarak Ford’u özür dilemek zorunda bırakan reklamlar, marka için problem olmaya devam ediyor.

Ford özründe; reklamların kamuoyuna yayınlanmadığını, yalnızca bir yarışmada yer almak üzere tasarlandığını belirtmiş olsa da, Kardashian kardeşler bu açıklamayla yetinmeyecek gibi görünüyor.

Kardashian’lar ‘iğrenç ve saldırgan’ buldukları reklam için Ford tarafından yayınlanan özrü kabul etmediklerini belirten bir duyuru yayınladı. Duyuruda, Ford’un kendisini böyle bir reklamı düşüncesizce yayınlayabilecek bir ajansla ilişkilendirmesinin kabul edilemez olduğunu belirten Kardashian’lar, konuyu ciddiyetle ele aldıklarını ve yasal seçeneklerini değerlendirdiklerini ifade ettiler.

Tartışmalı reklamda Kim, Khloe ve Kourtney Kardashian elleri ve ağızları bağlı şekilde bir Ford Figo aracın bagajında gösterilmişti. Reklamda Kardashian kardeşleri bagajında taşıyan aracı Paris Hilton‘ın kullandığı görülüyordu.

JWT Hindistan, reklamlara karşı oluşan tepkinin ardından, kampanyanın arkasında yer alan yaratıcı ekibin işine son verildiğini duyurmuştu.

Ford'dan reklam özrü

Ali Kuru
(kaynak: the drum)