MediaCat

Karasinek sorununa renkli çözüm

Boya markası Delux, Endonezyalı çocukları kantinlerde karasineklerden sarı boyayla korumaya çalışıyor.

Sıcak ve nemli iklimden ötürü Endonezya’da hızla üreyen karasinekler tifo, kolera ve ishal dahil 65’i aşkın hastalığa yol açıyor. Okullarda yemek alanlarında sinek istilası nedeniyle çocukların bu hastalıklara yakalanma riski de artıyor. Karasineklerin sarı renkten uzak durduğunu öğrenen boya markası Delux, ülkedeki çocukları karasineklerden sarı yardımıyla korumaya çalışıyor.

Boya markasının geçtiğimiz ay Innocean işbirliğiyle başlattığı kurumsal sosyal sorumluluk projesinin adı Sarı Kantin, hedefi ise okullarda çocuklar için hijyenik beslenme alanları oluşturmak. Karasineklerin sarı zemindeki yemek dolu tabaklara uğramadığının onaylanmasıyla başlanan projede okul kantinleri baştan aşağı sarıya boyanıyor.

İlk etapta birkaç okul kantinini sarı renkle sineklerden koruyan marka, yellowcanteen.org sitesinden başvuru toplayarak daha fazla çocuk için güvenli beslenme alanları sağlamak istiyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.