Kara Cuma’nın ruhuna aykırı reklam

Patagonia “Satın almayın, onarın” diyor.

26.11.2013 - 11:31 | Haluk Kasarcı

Her Aralık ayının ilk Cuma’sı özellikle ABD’de alışveriş severler için oldukça önemli bir güne tekabül ediyor. İndirimlerin en iştah kabartıcı seviyelere ulaşacağı Kara Cuma (Bu yıl 6 Aralık Cuma) için hazırlıklarını şimdiden tamamlayan dev markalar müşterilerini bu sıra dışı günde ağırlamak için hazır.

Kaliforniya merkezli giyim markası Patagonia’nınsa bu yılki planları diğer markalarınkinden biraz farklı. Yüksek dayanıklılığıyla tanınan açıkhavaya özel kıyafetleriyle adından söz ettiren Patagonia Kara Cuma’ya özel hazırlanan “Worn wear” (eski kıyafet) filmiyle bu yılki indirim gününe damga vurmaya hazırlanıyor. Filmin mesajı oldukça net: yenisini almayın, tamir ettirin. Tüketicileri halihazırda sahip oldukları şeylerle memnun olup, ihtiyaçları yoksa yeni bir şey satın almamaya davet eden markanın kurucusu Yvon Chouinard sürdürülebilirliğe olan inancı ve tüketim çılgınlığına karşı dirayetli duruşuyla tanınıyor.

Kara Cuma’da Patagonia mağazalarını ziyaret edecek müşterilerine eski kıyafetlerini tamir etme imkânı sunacak markanın bugünün ruhuna pek de uygun hareket etmese de adından çok söz ettireceği kesin.

Kaynak: Adage

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.