Kantar CEO’sundan ayrılık kararı

Eric Salama CEO koltuğundan önümüzdeki yıl ayrılacak.

10.12.2019 - 13:26 | Sencer Uçar

WPP Kantar için satış görüşmelerinde

Pazar araştırma şirketi Kantar’da 2002’den bu yana CEO sorumluluğunu üstlenen Eric Salama’nın, görevinden önümüzdeki yıl içinde ayrılacağı açıklandı. Salama, koltuğu yeni isme devredene kadar CEO görevini sürdürecek, sonrasında ise bağımsız üye olarak yönetim kuruluna katılacak. Salama aynı zamanda müşterilere danışmanlık hizmeti vermeye devam edecek.

Ayrılık kararına dair değerlendirmesinde Kantar’ın Bain Capital’e satış sürecini yoğun ve faydalı olarak tanımlayan Salama, Kantar’ın büyümeye hiç olmadığı kadar hazır olduğunu söyledi. 17 yılın ardından ara vermek için doğru zamanın geldiğini belirten Salama, kişisel önceliklerine eğileceğini ve yeni deneyimlere yelken açacağını da ekledi.

Salama’nın WPP ve Kantar’a olağanüstü katkı sağladığının altını çizen WPP CEO’su Mark Read, geride kalan 17 yılda Salama’nın Kantar’ı dünyanın lider veri, içgörü ve danışmanlık şirketine çevirdiğini ve şirketin dönüşümü için yorulmaksızın çalıştığını söyledi. Salama’nın kararını anlayışla karşıladıklarını belirten Read, yeni göreviyle Salama’nın kendilerine yardımcı olmayı sürdüreceğinden duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Kaynak: Business Wire