MediaCat

Kalori azaltıcı olarak kâğıt havlu

Kimberly Clark’tan kâğıt havlunun kullanım amacına farklı bir bakış.

Besin takviyeleri kas kütlesini artırmak, yağ yakmak ya da sağlığını desteklemek isteyenlerin ilgisini rahatlıkla çekebilir. Aynı kitlenin, kâğıt havluyu alışılageldik kullanım alanlarından ziyade takviye ürünlerine benzer faydalarla değerlendirmesi mümkün olabilir mi?

Kimberly Clark, Dünya Obezite Atlası 2023 verilerine göre Güneydoğu Asya’nın en obez ülkesi olan Malezya’da Scott markasıyla böyle bir çeşitliliği hedefliyor. Markanın mutfakta kullanılan kâğıt havlusu “Calorie Absorber Pro” adına kavuşuyor, koruyucu ya da yapay aroma içermeyen ürün protein tozuna benzer bir ambalaja giriyor. Ürün, her bir yaprağının 127 kalori emebileceğini vaat ediyor.

Sağlığı desteklemek gibi yeni bir amaca kavuşarak Calorie Absorber Pro adını alan kâğıt havlular, hedef kitleyle gıda takviyesi satış platformu Muscle Mania işbirliğiyle buluşuyor. Yaratıcı süreçleri Ogilvy Malezya imzası taşıyan kampanya kapsamında yayınlanan filmlerde ürünün kalorileri nasıl azalttığı gösteriliyor.

Kimberly Clark Pazarlama Müdürü Martin Soong, “Calorie Absorber Pro kampanyası ürünün inovatif özelliklerini vurgulamakla kalmıyor, Malezya ve diğer ülkelerde daha sağlıklı yaşam tarzlarını teşvik etme taahhüdümüzle de uyum gösteriyor” yorumunda bulunuyor.

Ajansın yönetici kreatif direktörü Jaz Lee ise “Ogilvy olarak sıradanı sıradışına dönüştürme konusunda başarılıyız. Calorie Absorber Pro kampanyası, inovasyon ve amaç odaklı pazarlamaya bağlılığımızın bir örneği. Kimberly Clark’ın Scott mutfak havlusunu bir sağlık takviyesi olarak yeniden tasarlayarak, tüketici algısını yeniden şekillendirmede perspektifin gücünü gösterdik” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.