Kale Kilit, 55. Yıldönümünü çalışanlarıyla kutladı

55 yıl önce 11 kişi ile kurulan Türkiye’nin lider kilit üreticisi Kale Kilit, 55. yılını

20.05.2008 - 12:07 | MediaCat

55 yıl önce 11 kişi ile kurulan Türkiye’nin lider kilit üreticisi Kale Kilit, 55. yılını eski-yeni tüm çalışanları ile birlikte kutladı. Bugün doğrudan 2500 dolaylı 30 bin kişiye istihdam sağlayan Kale Kilit, bu yıl cirosunu yüzde 20 artırarak 285 milyon dolara çıkarmayı hedefliyor.

Türkiye’de kilit deyince akla gelen ilk marka olan Kale Kilit, kuruluşunun 55. yıldönümünü eski ve yeni çalışanları ile kutladı. Temelleri 55 yıl önce, idealist bir tornacı olan Sadık Özgür tarafından 40 m2’lik bir atölyede 11 kişilik usta kadrosu ile atılan Kale Kilit, bugün 2500 kişinin çalıştığı dev bir kuruluşa dönüştü.

55. yılda görevi oğlu Sedat Özgür’e bırakarak Onursal Başkanlık koltuğuna oturan Sadık
Özgür, eski-yeni tüm çalışanların katıldığı davette yaptığı konuşmada, “ Sizlerle uzun yıllar birlikte çalıştık. Zor günlerde, güzel günlerde beraber olduk. Hep birlikte sıfırdan bir dünya markası yarattık. Bugünlere gelmemizde sizlerin emeği var” dedi.

Görevi devralan Sedat Özgür ise, Kale Kilit’in bir dünya markası olmasını sağlayan kilometre taşlarında çalışanlarının da adının ve emeğinin olmasının kendilerine gurur verdiğini belirterek, “Bugün Kale Kilit, Türkiye’nin ve dünyanın en bilinen, kaliteli ve güven veren markaları arasında yer alıyor. İç piyasada yüzde 65 pazar payına sahibiz ve Türkiye’nin kilit ihracatının da yüzde 70’ini biz gerçekleştiriyoruz”diye konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.