MediaCat

Kitaplar

Kalbinle Düşün Aklınla Hisset

SATIN AL

Açıklama

Kalbinle düşün aklınla hisset

İnsanı anlamak akıl işi midir?

Yankı Yazgan’ın ‘Kalp Çarpar Beyin Böler’ (2007) adlı kitabı Kapital Kitapları’ndan çıktı…

Kalbinle düşün aklınla hisset

İnsanı anlamak akıl işi midir?

Yankı Yazgan’ın ‘Kalp Çarpar Beyin Böler’ (2007) adlı kitabı Kapital Kitapları’ndan çıktı…

Hayatımızı şekillendiren büyük ve küçük kararlar verirken ne kadarında aklımızla, ne kadarında hislerimizle hareket ederiz? Kalbimizin sesini dinlerken düşünebilmek mümkün mü? Aklımız sezgilerimize, hislerimize kulak kabartabilir mi?

Bu sorular hakkında akıl yürütmek için psikoloji ve psikiyatri disiplinlerinin biriktirdiği bilgi ve kavrayışlara ihtiyacımız var.

Yankı Yazgan ‘Kalp Çarpar Beyin Böler’ (2007) adlı kitabının devamı niteliğindeki bu ikinci kitabında, aklımızı ve duygularımızı daha iyi anlamak, kararlarımızda insanın bu iki yanını bir arada tutabilmek için gerekli birçok bilgiyi toparlıyor.

Beyin ve davranış bilimleri alanında üretilmiş bilgileri taş devrindeki insanların yaşamından tutun, her devirdeki aşk-meşk ve ilişkiler düzenine, siyasetin soluna ve sağına, ekonomide düşen dövizden enflasyonun genetiğimize etkisine uzanan geniş bir alanda olan biteni anlamak için kullanıyor.

Yankı Yazgan’ın bu yazıları ve çizgileriyle, kalbinizle düşünüp, aklınızla hissetmeye giden yolda hayata çok başka bir açıdan bakmayı deneyeceksiniz.

Bu kitaba Kapital Market‘ten de ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.