MediaCat

KAGİDER’den basın açıklaması

Dernek, Ankara’daki elim faciayı basın açıklamasıyla kınadı.

KAGİDER’den basın açıklaması

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), 10 Ekim Cumartesi günü Ankara’da yaşanan katliama dair, KAGİDER Yönetim Kurulu adına, dernek başkanı Sanem Oktar imzalı bir basın ve kamuoyu açıklaması yayınladı.

Demokratik haklarımızı kullanacağımız ve seçime huzurla gitmeyi arzu ettiğimiz bu günlerde; barış, kardeşlik ve özgürlük için yapılan çağrılara acı ve şiddet bulaşmıştır. Ankara’da barış istemek için bir araya gelen vatandaşlara ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik katliamı lanetliyor, hayatını kaybedenlere tanrıdan rahmet, yakınlarını yitirenlere başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz.

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) olarak, demokrasinin toplumun tüm kesimlerince benimsendiği, fikirlerin özgürce ifade edilip tartışılabildiği bir ortamı yaratmanın, barışın ve bir arada yaşamanın en temel koşulu olduğuna inanıyoruz. Sivil toplum kuruluşlarının bu sorumlulukla bir araya geldiği ve barış talep ettiği mitinge yapılan bu saldırı; yaşamı, demokrasi ve barışı da hedef almıştır.

Tüm bu yaşananların önüne geçilmesi için kadının barışın inşası sürecine katılımı, barışa “kadın eli” değmesi önem kazanmıştır. Bu noktada Türkiye’nin tüm sivil toplum kuruluşlarını bu süreçte aktif sorumluluk almaya çağırıyoruz.

Kayıpların acısını derinden yaşarken tüm yetkili ve ilgili kurumları göreve davet ediyor; saldırının arkasındaki faillerin acilen bulunmasını, herkesin demokratik haklarını kullanabileceği, güvenlik şartlarının, huzur ve barış ortamının sağlanmasını talep ediyoruz.

Saygılarımla,
KAGİDER Yönetim Kurulu Adına
Başkan
Sanem Oktar

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.