Geleceğin Kadın Liderleri projesinde yeni dönem

KAGİDER ve Sanofi işbirliğiyle yürütülen projeye başvurular için son tarih 17 Ağustos.

06.07.2017 - 15:00 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Geleceğin Kadın Liderleri projesinde yeni dönem

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) 2010 yılında Dünya Bankası desteğiyle hayata geçirdiği ve 2010 yılından bu yana Sanofi Türkiye‘nin de aralıksız destek verdiği Geleceğin Kadın Liderleri projesinde yeni dönem başlıyor. KAGİDER Başkanı Sanem Oktar, KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi ve Saymanı Servisimîn Cömert Birced ile Sanofi Kurumsal İletişim Direktörü Pınar Kaya ve Sanofi İnsan Kaynakları Direktörü Türkan Özcan’ın öncülüklerinde geleceğin kadın liderlerinin de katılımıyla bugün gerçekleştirilen basın toplantısında projenin yeni dönemine ilişkin bilgiler paylaşıldı.

Genç kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılımını artırmak amacıyla hayata geçirilen uzun soluklu bir proje olarak dikkat çeken Geleceğin Kadın Liderleri projesine üniversiteden yeni mezun veya son sınıf öğrencisi, başarı potansiyeli yüksek ve eşit fırsata sahip olmayan genç kadınlar seçiliyor. Bugüne dek yaklaşık 500 mezun veren proje kapsamında katılımcılara eğitim ve mentorluk desteği veriliyor.

Geleceğin Kadın Liderleri projesinde yeni dönem

GKL 2016 Mezunları

Proje, genç kadınların toplum ve iş hayatındaki yerlerini kuvvetlendirmek amacıyla; onların iş arama süreçlerini kolaylaştırmayı, iletişim ağlarını genişletmeyi, iş gücüne katılımlarını sağlamayı ve sosyal duyarlılıklarını geliştirmeyi hedefliyor. Üç gün süren eğitim programı çerçevesinde iş hayatına yönelik temel bilgi ve beceriler, kariyer geliştirme ve yönetmeye yönelik bakış açısı ve işe giriş becerileri başlıkları altında eğitim verilen projede, ayrıca katılımcıların hem girişimci hem de profesyonel hayattan rol modeller ile buluşmaları sağlanıyor; endüstri, şirket ve girişimcilik tanıtımları yapılıyor.

Geleceğin Kadın Liderleri projesinde yeni dönem

Eğitimler sonrasında Geleceğin Kadın Liderleri projesinden mezun olan genç kadınlar hem işe girişlerinde hem de kariyerlerinin ilk yıllarında eğitimcilerden, mentorlardan ve programdan mezun olmuş diğer katılımcılardan destek alıyor. İş hayatında giderek sayısı artan Geleceğin Kadın Liderleri programı mezunları, çeşitli iletişim kanalları, sosyal medya grupları, dönemsel ve bölgesel buluşmalar aracılığıyla birbirlerine destek veriyorlar.

Yeni dönemde yeni katılımcılarla büyümeye ve daha çok kadının hayatına dokunmaya devam edecek olan Geleceğin Kadın Liderleri projesine son başvuru tarihi 17 Ağustos. Başvuruları Geleceginkadinliderleri.org adresinden yapabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.