MediaCat

KAGİDER 15 yaşında

Dernek 15’inci yılını gazeteci Elif Kurgu’nun kaleme aldığı İlham Veren Kadınlar kitabı ve bir belgeselle kutluyor.

KAGİDER 15 yaşında

Kadın girişimciliğini desteklemek ve Türkiye’de kadının konumunun güçlendirilmesine katkıda bulunmak üzere 2002 yılında kurulan Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) 15’inci yılını kutluyor. 15’inci doğum günü vesilesiyle bugün KAGİDER Başkanı Sanem Oktar, KAGİDER Başkan Yardımcısı Zehra Güngör ve Elif Ergu’nun katılımlarıyla gerçekleşen basın toplantısında derneğin 15’inci yılına özel olarak gazeteci Elif Ergu’nun kaleme aldığı İlham Veren Kadınlar adlı kitap da tanıtıldı.

15’inci yıla özel proje: Proje 15

Dernek, ayrıca 15’inci yılında özel bir projeyi de hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bilişim teknolojilerinin, kadınların vizyonunu artıran ve eşzamanlı olarak onların girişimcilik gücünü kuvvetlendiren bir araç olduğu gerçeğinden yola çıkılarak oluşturulan Proje 15 kapsamında kadınlara örnek teşkil etmek ve yeni dönem start-up’ların nasıl yapılandırılacağını anlatmak amacıyla dijital girişimcilik eğitimi verilecek.

KAGİDER 15 yaşında

Proje kapsamında 15 bin kadına uzaktan erişim hedeflenirken Türkiye genelinde 1.500 kadına birebir eğitim ve seminer fırsatı sunulacak. Etkinliklerde dikkat çeken 150 kadın girişimci adayı belirlenecek ve bir sonraki aşamada 15 kadın girişimcinin fikri start-up iş projesi olarak benimsenip desteklenecek. İlham Veren Kadınlar kitabının satışlarından elde edilecek gelir de Proje 15’e aktarılacak.

KAGİDER’in 15 yıl boyunca kadın girişimciliğine verdiği destek sayesinde Türkiye’de kadın girişimcilik oranı son 15 yılda yüzde 4’ten yüzde 8’e yükseldi. Bu oran 110 bin kadın girişimciye tekabül ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.