MediaCat

Kafanızı kaldırıp etrafa bakın

Teknoloji fazla mı ileri gitti diyenlerin virali.

Kafanızı kaldırıp etrafa bakın

Gary Turk kendisini senarist, yönetmen ve ‘Verbal Projector’ olarak tanıtan bir İngiliz. Turk’ü üne kavuşturan ise 27 Nisan tarihinde Twitter hesabından duyurduğu Look Up isimli kısa filmi. Sosyal medyanın insanları ne denli asosyal kıldığını -ulaşmak istediği kitle bizzat orada olduğu için- yine sosyal medyadan duyuran Turk’ün şiirsel bir anlatıyla sunduğu filmi bir hafta içinde YouTube‘da 11 milyonu aşan izlenme sayısına ulaşmış durumda.

“Aptal bir nesiliz. Akıllı telefonlar ve salak insanlar” gibi agresif dizeler içeren ‘acı ama gerçek’ soslu Look Up, yeni nesle sosyal medyadaki var oluşunu sorgulatma amacı taşıyor. Kısa sürede gelen yüksek izlenme sayısına bakılırsa Turk’ün bu konuda epey yol kat ettiği söylenebilir.

Telefonuna bakarken hayatının tüm seyrini değiştirecek o an’ı kaçıran bir adamın hikâyesine de tanıklık ettiğimiz film “Look up from your phone, shut down that display. Stop watching this video live life the real way” sözleriyle son buluyor.

Kaynak: Design Taxi

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.