MediaCat

Kaepernick’in ardından sıra Semenya’da

Just Do It’in 30’uncu yılında Nike, ekrana tartışmalı bir ismi daha taşıyor.

Kaepernick’in ardından sıra Semenya’da

Just Do It sloganının 30’uncu yıldönümü kapsamında başlattığı reklam kampanyasına Colin Kaepernick’i dahil ederek tartışmalara neden olan, hemen ardından reklam filmlerine başrolünde Colin Kaepernick’i izlediğimiz filmle başlayarak tavrını net bir şekilde ortaya koyan Nike, kampanyanın ikinci filminde sözü yine tartışmalı bir isme, orta mesafe koşucusu Caster Semenya’ya bırakıyor.

2009 Dünya Atletizm Şampiyonası’nda henüz 18 yaşındayken kadınlar 800 metrede altın madalya kazanan fakat cinsiyeti hakkındaki şüpheler nedeniyle Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından cinsiyet testine alınan Güney Afrikalı Caster Semenya’nın kamera karşısına geçtiği film bizleri Semenya’nın geçmişine doğru yolculuğa çıkarırken, Semenya da hepsi bir parça “yapmamak” barındıran sorularını sıralıyor. Semenya’nın soruları yanıtlarını ararmış gibi yaparken, filmin sonunda ekranda önce genç Semenya’nın mutlu yüzü, hemen ardından da markanın mesajı beliriyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.