MediaCat

‘Kadınlık kartı’ Donald Trump’ı yener mi?

Kreatifler bir kez daha Trump’a karşı.

‘Kadınlık kartı’ Donald Trump’ı yener mi?

Gün geçmiyor ki Donald Trump insanlığı gücendirecek bir söz etmesin. Demeçleriyle müteaddit kereler tepki çeken ve derneklerden reklamcılara kadar farklı kesimlerin hedef tahtasına oturan bu nadide figür, geçtimiz haftalarda Hillary Clinton’a hitaben ettiği bir sözle şu sıralar yaratıcı sektörün gündeminde. Hillary Clinton erkek olsaydı mevcut oylarının yüzde 5’ine dahi ulaşamayacağını ve Clinton’ın “kadınlık kartını” oynadığını söyleyen Trump’ın sözleri bir kez daha sektörü seferber etti.

Trump’ın açıklaması Hillary Clinton’ın internet sitesinde The Official Woman Card kampanyasıyla karşılık bulurken dünyanın dört bir yanından art direktörler işi birkaç adım daha ileriye götürerek bir “Kadın Kartları” teşebbüsüne imza attılar.

VML Kansas City Art Direktörü Maddy Kramer önderliğinde başlayan ve sosyal ağlar üzerinden gelişen kampanya kapsamında kreatifler, farklı sektörlerden rüştünü ispatlamış kadınları oyun kartlarının üstüne resmettiler.

Tüm kadınların destedeki tek bir kartın, kraliçenin (bizdeki adıyla kız) üstüne resmedilmesinin sebebini “topluma katkıda bulunan ve diğer insanların hayatlarını daha iyi kılmak için çalışan her insan birer kraliçedir” diye açıklayan Kramer destenin tek erkeği Donald Trump’a biçilen joker rolünüyse şöyle açıklıyor: “Trump’ı Joker (Şakacı) olarak resmettik çünkü kendisi bir şaka.”

Kampanya kapsamında halihazırda hazırlanmış kartları aşağıda bulabilir; kartlarla ilgili detaylı bilgiye ve kampanyanın internet sitesine buradan erişebilirsiniz.

KÜNYE

Ilia Isales, Mauricio Dávila, Fernando Suárez, John Dávila Morris, Marta Vega, Alfonso Ruiz, Gabrielle Hoggett, Ana Calvo, Adriel López, Mireia Córcoles, Percy Bustos, Chris Thomas, Nicole Martínez, Maite Reyes, Beatriz Espinosa, José Gabriel Miranda, Celeste Dalairac, Natalie Fielding, Gerardo Guillen, Jasmine Estrada, Coby Gerstner, Stefi Goldstein

Kaynak: Adweek

[GaleriEkle url=”/woman-card/”]

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.