MediaCat

Local Planet sektöre merhaba dedi

Bağımsız medya ajansları güçlerini birleştirdi.

Local Planet sektöre merhaba dedi

Dünyanın farklı noktalarından bağımsız medya ajansları, yeni bir medya ajansı network’ünü hayata geçirmek için güçlerini birleştirdi. Local Planet isimli konsorsiyumda Birleşik Devletler’den Horizon Medya, İngiltere’den The7stars, İspanya’dan Zertem Communication Group, İtalya’dan Media Italia, Almanya’dan Pilot, Fransa’dan CoSpirit MediaTrack, İsviçre’den Tre Kronor ve Hindistan’dan Percept Media gibi ajansların yanı sıra Türkiye’den kurucu ve hissedar ajans olarak Cereyan Medya bulunuyor.

Dünyada partner ajansları tarafından sahip olunan tek bağımsız medya ajansı network’ü unvanına sahip olan ve lansmanı itibarıyla 40’ı aşkın pazarda faaliyet gösteren Local Planet’ın 3 binden fazla çalışanıyla yıllık hacmi 10 milyar USD’nin üstünde seyrediyor. Güvenilir, hızlı, temelde müşteri ihtiyaçları ve medya çözümleri odaklı uluslararası seviyede strateji, teknoloji ve hizmet sağlamayı taahhüt eden Local Planet’ın CEO pozisyonuna daha önce Vizeum Global CEO’su ve Aegis Medya CCO’su olarak görev yapmış Martyn Rattle atandı. Yönetim kurulu başkanlığında ise Horizon Medya’nın kurucusu ve CEO’su Bill Koenigsberg yer alıyor. Daha önce Colombus Media International adında üyelik yapılanmasıyla faaliyet gösteren oluşum, Local Planet’in lansmanıyla birlikte global yönetimi olan ve bir şirket haline geldi.

Uluslararası pazarlamacıların spesifik ihtiyaçlarına yönelik daha hızlı ve hizmet odaklı çözüm sunan holding modeline alternatif aradığını belirten şirketin CEO’su Martyn Rattle yeni teşebbüsle ilgili şunları söyledi:

Başarılı bağımsız ajansların deneyimleri Local Planet ve Local Planet kültürünün arkasındaki en önemli etmen. Local Planet ajanslarının her biri müşterileri nezdinde savaşarak büyüdü ve başarılı oldu. Şimdi, biz bu bağımsız start-up ruhunu global network’ümüze taşıyoruz. Ortak başarının peşinde uluslararası müşterilerle hep birlikte çalışmak için sabırsızlanıyoruz.

Oluşumun Türkiye temsilciliğinin yanı sıra kurucu ve hissedar ajanslarından Cereyan Medya’nın genel müdür yardımcısı Alper Biçaco’nun görüşleriyse şöyle:

Cereyan olarak kurulduğumuz günden beri pazara ve markalara vaadimiz uluslararası seviyede yerel hizmet. Bu nedenle 2010 yılında Columbus Media International’a katıldık ve çok sayıda farklı ülkeye erişim sağlayıp buradaki ajanslarla partnerlik yaptık. Network’ün global bir şirket haline gelmesiyle uluslarası markaların süreçlerinde çok daha rekabetçi bir yapıya geçeceğimizi düşünüyoruz. Aynı zamanda bize sağlanan özel araştırma ve araçlarla iç pazarda hizmet seviyemizi genel ortamdan farklılaştıracağız. Yapılanma olarak dünyada tek örnek olan bu oluşumun sahiplerinden biri olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.