MediaCat

Kaçak Gelinler takipçileri dizinin yavaşladığından şikayetçi

Dizi Star TV’deki son yayın gününde çok konuşuldu.

Kaçak Gelinler takipçileri dizinin yavaşladığından şikayetçi

Medcezir, Cuma geceleri yaşanan reyting savaşında da emin adımlarla yoluna devam ediyor. #YamanAyrılık etiketini çok anlamlı ve özel bulan dizi izleyicileri dün, ekranlarının ve klavyelerinin başına geçtiklerinde bu bölümü ne kadar beğendiklerini ve Yaman’ın arkasında olduklarını dile getirdiler. Yaman ve Mira’nın bir an önce barışmasını istediklerini de sık sık dile getiren izleyiciler gece boyunca #yamanayrılık, #bugüngünlerdenmedcezir, #medceziraksamlarıbirbaska ve #yamanaşk etiketleri üzerinden etkileşime geçti.

Medcezir Twitter'da çok konuşuldu

Yedi Güzel Adam yayın saati değiştirilmesine rağmen Cuma geceleri Sosyal TV’deki yerini kimselere bırakmadı ve bir Cuma’yı daha ikinci sırada tamamladı. Dizilerinden alıntı paylaşmayı seven sosyal izleyiciler bu Cuma da geleneği bozmadı ve “Umut öldü mü, hayaller de ölür. Umutsuzluk yok anlaştık mı?”, “Zaten iyiler hep kırılır, yıkılır, dövülür, sövülür…” ve “Kapı açılır, sen yeter ki vurmayı bil! Ne zaman, bilmem! Yeter ki o kapıda durmayı bil!” gecenin en çok paylaşılan alıntıları oldu.

3 Adam bu hafta Murat Dalkılıç, Kerem Gönlüm ve O Ses Çocuklar Şampiyonu Bade Karakoç’u konuk ettiği bölümü ile sosyal medya reytinglerinde üçüncü sırada yer aldı. Cuma gecesini sosyal reytinglerde yüzde 5,29 pay oranı ile kapatan programda izleyiciler başka hiçbir programda bu kadar gülmediklerini ve haftanın stresini 3 Adam ile attıklarını tekrar tekrar paylaştılar. Haftaya yayınlanacak bölüme Cem Yılmaz’ın konuk olacağı ile ilgili paylaşımlar da daha bölüm bitmeden izleyicileri heyecanlandırdı. Gece boyunca en çok etkileşime geçilen hesaplar @muratdalkilic, @ousankoc, @eseryenenler, @ibrahimbuyukak, @3adamdizi, @oguzhankocmuzik, @muzikvetv ve @muratceylaan oldu.

Karagül hep birlikte “hesap günü geldi çattı Kendal” diyen izleyicilerin parmak uçlarında Cuma gecesini Twitter reytinglerinde dördüncü sırada kapattı. 1.725 izleyiciden toplam 3.152 tweet alan dizi yayılımda 34.034.232 kez izleyicilerin Twitter akışında yer aldı ve geceyi yüzde 4,97 pay oranı ile tamamladı. Senaryo ve işlenen konudaki toplumsal gözlem izleyicilerin dikkatini çekerken aynı zamanda da övgü dolu yorumlar aldı. “Hayatın adaleti geç kalır, ama mutlaka gelir. Geldiğinde de sadece hazır olmak lazım” gecenin en çok paylaşılan alıntılarından biri oldu.

İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat bir yayın günü daha Sosyal TV’de ilk beşte kapattı. Sabah haberlerinin sevilen yüzlerinden İsmail Küçükkaya, 1.618 izleyiciden aldığı 2.732 tweet ile yayılımda 4.444.697 kez izleyicilerin Twitter akışında yer aldı ve günü yüzde 4,31 pay oranı ile tamamladı.

Sosyal TV’de Hafta Sonu

Kiraz Mevsimi, bir cumartesini daha Twitter’da yakaladığı birincilik ve yüzde 35,82 pay oranı ile açık ara farkla kapattı. 16.354 izleyiciden toplamda 21.488 tweet alan dizi yayılımda 26.408.359 kez izleyicilerin akışlarında yer aldı. Uzun zamandır Ayaz ve Öykü’nün kavuşmasını bekleyen sosyal TV izleyicileri #AşıklarKavuşması etiketinde dizileriyle etkileşime geçtiler. “Her şey tesadüfen başlamıştı. En güzel şeyler de böyle başlar zaten…” alıntısı gecenin en çok paylaşılan alıntısı oldu. Öykü’nün hazırladığı video da izleyiciler arasında büyük ses getirirken, izleyiciler Öykü ve Ayaz’ın kavuştukları sahneyi çok güzel bulduklarını ve tekrar tekrar izleyebileceklerini dile getrdiler.

Kaçak Gelinler takipçileri dizinin yavaşladığından şikayetçi

Fatih Harbiye ikinci haftasında da sosyal medya reytinglerindeki yerini korudu ve günü ikinci sırada tamamladı. 1.699 izleyiciden toplamda 3.739 tweet alarak sosyal TV’de yüzde 6,23 pay oranına ulaştı ve yayılımda 10.710.990 kez izleyicilerin Twitter akışında yer aldı.

Star TV ekranlarındaki son Pazar günün tamamlayan Kaçak Gelinler günü sosyal TV’de birincilikle tamamladı. Dizi, 3.247 izleyiciden toplamda 7.774 tweet alarak yüzde 18,06 ile günün en yüksek pay oranına ulaştı. Twitter’da dizinin son iki bölümdür yavaşladığı ile ilgili yorumlar yapılırken, TV8’e geçmesi de izleyiciler arasında sıkça konuşuldu. Şebnem Gürsoy karakterinin sahnelerinin azalması izleyicilerin takıldığı noktalardan biri olurken, böyle başarılı bir karakterin harcandığı ile ilgili yorumlar paylaşıldı.

Pazar günlerinin bir diğer vaz geçilmezi haline gelen Bana Artık Hicran De bu yayın gününü de sosyal TV’de ikinci sırada tamamladı. İzleyiciler Hicran’ın Sinan’la mı yoksa Murat’la mı olması gerektiği konusundaki kararsızlıklarını korudu. Sinan’ın daha iyi bir seçim olacağı konusunda yorumlar çoğunluktayken Murat’ın davranışları izleyiciler tarafından ciddi şekilde eleştirildi. Oyunculukların çok beğenildiği gecede izleyiciler #banaartıkhicrande, #hicranvemurat, #hicranvesinan, #aslıenver, #çarekamyoncunazif, #hicranmurat ve #sinan etiketleri üzerinden etkileşime geçti.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

MediaCat Kimola sosyal medya Twitter reytingleri - 26-28 Eylül 2014 - İnfografik

* Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 26-27-28 Eylül 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.