MediaCat

JWT ve Wunderman birleşmesinin Türkiye ayağı tamamlandı

Wunderman Thompson adını alan yeni yapılanmanın Türkiye faaliyetlerine Ender Buruk liderlik edecek.

JWT ve Wunderman birleşmesinin Türkiye ayağı tamamlandı

WPP çatısı altında yer alan Wunderman ve J. Walter Thompson’ın Kasım 2018’den bu yana devam eden birleşme süreci nihayete erdi. Birleşmeden doğan ve “yaratıcılık, veri ve teknolojiyle müşterilerine ilham veren yeni bir ajans” olarak konumlandırılan Wunderman Thompson 20 bin çalışanıyla 90 pazarda toplam 200 lokasyonda faaliyet gösterecek.

Türkiye’deki çalışmalarına Ender Buruk liderliğinde devam edecek Wunderman Thompson’ın CEO’su Mel Edwards olurken, stratejik büyümeden sorumlu Wunderman Thompson Avrupa CEO’suysa Ewen Sturgeon olacak.

WPP Türkiye Başkanı Demet İkiler

WPP Türkiye Başkanı Demet İkiler birleşmeyi “Bu tür güç birliklerinin her zaman başarılı sonuçlar verdiğini biliyoruz. Bu başarılı sonuçlar, güç birliği yapan şirketlerde olduğu gibi onlarla iş ortaklığı yapanlara da fayda sağlıyor. Wunderman ve J. Walter Thompson’ın birleşmesinin de çok güzel bir sonuç yaratacağından eminim. Günümüzün dijital ortamında veriye dayalı olmayan faaliyetlerin yetersiz kaldığını görüyoruz. Wunderman Thompson birlikteliği ‘yaratıcılık, veri ve teknolojiyle müşterilerine ilham veren yeni bir ajans’ sloganıyla çalışmalarını bir üst noktaya taşıyacak. Bu beraberliği kutluyorum. Ayrıca iki ajansın çalışanlarına ve onların tüm iş ortaklarına hayırlı olmasını diliyorum” sözleriyle değerlendirirken, Wunderman Thompson Türkiye Genel Müdürü Ender Buruk konu hakkında şu yorumda bulundu:

Wunderman Thompson Türkiye Genel Müdürü Ender Buruk

“Türkiye’de Wunderman ve Manajans Thompson birleşmesinden doğan Wunderman Thompson, iki köklü ve saygın ajansın eşsiz deneyimini arkasına alarak rekabetin bu denli yoğun olduğu ortamda, markalara en doğru iletişim çözümlerini sunarak ilham kaynağı olmayı hedefliyor. Wunderman Thompson, dijital dünyanın talep ettiği teknoloji ve veri analizini köklü yaratıcı yetenekle bir araya getirerek geleceğin ajansı olacak.”

Wunderman Thompson Yönetim Kurulu Başkanı Tuğbay Bilbay

Yeni yapıda Wunderman Thompson Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapacak Tuğbay Bilbay ise yeni yapılanmaya ilişkin şu bilgileri verdi:

“Sonuç odaklı aklı ve etki yaratan sihri birleştirerek markalarımız için sadece iletişimi değil, ticareti ve teknolojiyi yönetip yeniden yaratacağımız, reklamcılığa yeni görevler kazandıracağımız bu yeni dönemi ülkemizde neredeyse her devrime öncülük yapmış Manajans’ın köküyle gerçekleştirmek heyecanlı, keyifli ve verimli olacak.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.