JWT global CEO’sunu buldu

CEO Bob Jeffrey'in halefi McCann Worldgroup'tan Gustavo Martinez olacak.

06.11.2013 - 11:32 | Haluk Kasarcı

CEO Bob Jeffrey'in halefi McCann Worldgroup'tan Gustavo Martinez olacak.

JWT‘de Global CEO görevinde bulunan Bob Jeffrey‘nin 2015’te bu görevden ayrılacağı ve İcra kurulundan bağımsız başkan olarak görev almaya başlayacağı daha önce kesinleşmişti. Kreatif ajans gelecek planlamasını vakitlice yaptı ve bu göreve Jeffrey’nin ardından kimin geleceğini belirledi.

Alınan karara göre Worldgroup bünyesinde Avrupa ve Asya’nın başkanı olarak görev alan Gustavo Martinez önümüzdeki Şubat ayı itibarıyla JWT bünyesine katılacak ve 2015’e gelindiğinde CEO koltuğuna oturacak şekilde yükselecek.

JWT global CEO'sunu buldu

Gustavo Martinez (solda) ve Bob Jeffrey (sağda).

Bob Jeffrey bir kreatif ajansın başında en uzun süre bulunan CEO’lardan biri öyle ki 60 yaşındaki Jeffrey bu göreve 2004’ün ilk aylarında getirilmişti. Jeffrey’nin başkanlığında bulunduğu JWT’nin iddialı müşteri portföyünde Ford, Shell ve Johnson&Johnson gibi markalar bulunuyor.

2015’ten itibaren CEO koltuğuna oturacak olan Martinez ise 2011’den bu yana Worldgroup bünyesinde görev alıyor. Martinez bu göreve gelinceye kadar 10 yıl boyunca Ogilvy&Mather’de çeşitli bölgelerde görev almıştı.

Halefi hakkında son derece olumlu görüşlere sahip olan Jeffrey Martinez’i “Sektör hakkında heyecanını koruyan, müşterilere kendini adamış biri” olarak tanımlıyor. Bob Jeffrey’nin ifadeleriyle Martinez “JWT’nin geleceği.”

Kaynak: AdWeek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.