Johnnie Walker: Alkollüyken kırılgansınız

Marka, neden alkollü araç kullanmamak gerektiğini oldukça yaratıcı bir yolla açıklıyor.

25.11.2013 - 13:48 | Ali Kuru

Marka, neden alkollü araç kullanmamak gerektiğini oldukça yaratıcı bir yolla açıklıyor.

Birçok alkollü içki markası sosyal sorumluluk faaliyetleri çerçevesinde alkollü araç kullanmanın tehlikelerine dikkat çeken ve içkinin bilinçli tüketilmesi gerektiğini salık veren kampanyalar yürütüyor. Bunlardan birisi de, Mey İçki‘nin sahibi olması dolayısı ile ülkemizde de yatırımları bulunan İngiliz alkollü içecek devi Diageo‘nun bilinirliği en yüksek markalarından Johnnie Walker.

Markanın son kampanyası için üzerinde oldukça emek harcanan bir reklam filmi yayınlandı. Sosyal medyada #ImNOTdriving etiketi ile desteklenen film için Formula 1 takımlarından McLaren‘in teknoloji merkezi kullanılmış. Filmde, tamamen bilgisayar efektleri ile viski bardaklarından oluşturulan bir F1 yarış otomobili aniden hızlanarak görünmez bir duvara çarparken resmediliyor.

Filme imza atan ajans iris Singapur‘un açıklamasında, olağanüstü detaycılıkla çekilen filmin parçacık hassasiyetinin 3 mm olduğu belirtiliyor. Ajans ayrıca, sadece çarpma anının çekiminin bir haftadan uzun sürdüğünü ve tek başına bu sahne için 100 gigabayttan büyük veri üretildiğine dikkat çekiyor.

Filmin sonunda görülen isim ise McLaren’in ünlü pilotu Mika Häkkinen.

Kaynak: Best Ads on TV

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.