MediaCat

Jet kazandıran su

Pepsi’nin 90’lardaki tartışmalı kampanyasının aksine Liquid Death bir talihliye gerçek bir jet hediye edecek.

1996 yılında Pepsi, sonraları tarihi bir marka tartışmasına dönüşecek bir promosyon kampanyasını hayata geçirmiş ve sanal para birimi Pepsi Puan’dan 7 milyon adet biriktirenlere Harrier savaş uçağı kazanma vaadinde bulunmuştu. PepsiCo’ya göre bu mizahi bir teklifti ve gerçekle alakası yoktu ama 21 yaşındaki işletme öğrencisi John Leonard, yatırımcıların da desteğini alarak 700 bin dolar maliyetle yeterli Pepsi Puan’ı toplamayı başarmış ve jetini istemişti. İstediğini alamayan Leonard şirkete dava açmış, olay Netlix’te yayınlanan “Pepsi, Jetim Nerede? adlı belgesele konu olmuştu.

Su markası Liquid Death‘in şaka yapma ya da geri adım atma gibi bir niyeti bulunmuyor. Su markası, şimdilerde gerçek bir jet vaat ediyor.

The Dehydrator adlı uçak, bir Aero L-39C Albatros, 400 bin dolar değerinde ve 470 mil/saat hıza ulaşabiliyor. Satın alınan her Liquid Death kutusu The Dehydrator kazanmak için bir şansa dönüşüyor. Liquid Death satın alanlar fişlerinin fotoğrafını çekip liquiddeath.com/jet adresine yükleyebiliyor ve çekilişe katılabiliyor. 4 Eylül’de kapanacak çekilişte bir kişi için katılım 400 kutuyla sınırlandırılıyor. The Dehydrator’ın sahibi olacak talihliyi bir yıllık Liquid Death tedariki, altı ay ücretsiz hangar alanı ve bir de jet pilotu kaskı bekliyor. Kazanan kişi jetin masraflarını karşılayamayacağını düşünürse, 250 bin dolar tutarında nakit para ödülünü de tercih edebilecek.

Ad Age’e açıklamada bulunan Liquid Death Kreatif Başkan Yardımcısı Andy Pearson, jeti satın almanın, hediye etmekle ilgili yasal sorunları çözmenin ve tanıtım filmini çekmenin çok karmaşık olduğunu söylüyor. Projeyi birkaç yıl önce gerçekleştirmeyi düşündüklerini ancak çok zorlayıcı olduğunu da ekleyen Pearson, “Açık ara şimdiye kadar yaptığımız en zor şeydi. Diğer şirketin bunu neden yapmak istemediğini anlayabiliyorum” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.