MediaCat

Flormar el değiştiriyor

Groupe Rocher, Flormar’ın hisselerini Esas Private Equity, Tacirler Portföy ve Credia Partners’a devredecek.

2012’den bu yana Yves Rocher’nin çatı şirketi Groupe Rocher çatısı altında faaliyet gösteren kozmetik markası Flormar; Esas Private Equity, Tacirler Portföy ve Credia Partners’a satılıyor. Bu adımla Flormar’ın global büyümesinin hızlandırılması ve uluslararası pazarda daha güçlü bir konuma taşınması hedefleniyor.

1950’lerde Milano’da kurulan Flormar, 1970’te Türkiye’ye taşınmış ve 2012 yılında Groupe Rocher bünyesine katılmıştı. Bugün 70’ten fazla ülkede 60 bin satış noktasında hizmet veren markanın Türkiye’de 120’den fazla mağazası bulunuyor.

Yatırıma ilişkin Esas Private Equity’den yapılan açıklamada, “Flormar’ın globaldeki büyüme potansiyeline inanıyoruz ve bu yatırımın Flormar’ın uluslararası arenada daha da güçlenmesine katkı sağlayacağını düşünüyoruz” ifadeleri kullanıldı. Tacirler Portföy yetkilileri ise, “Flormar’ın dinamik yapısı ve yenilikçi yaklaşımı ile global pazarda önemli bir konuma ulaşacağına eminiz. Bu ortaklık, Flormar’ın uluslararası başarılarını hızlandıracaktır” açıklamasında bulundu. Credia Partners temsilcilerinin eklemesi ise şöyle oldu: “Bu stratejik ortaklık, Flormar’ın güçlü yönetişim, inovasyon ve kaliteye dayalı büyüme hedeflerini gerçekleştirmesinde önemli bir rol oynayacak”.

Satınalma sürecinin finansal denetimleri KPMG tarafından gerçekleştirilirken, hukuki danışmanlık sürecini Acar & Ergönen Hukuk Bürosu üstlendi. Ticari durum tespit çalışmaları ise Alvarez & Marsal tarafından yürütüldü.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.