MediaCat

Jelly atılımı yapan ilk 5 marka

Markalar, yeni nesil arama motoru Jelly’ye ısınıyor.

Jelly atılımı yapan ilk 5 marka

Twitter‘ın kullanıcılarından Biz Stone‘un iki hafta önce piyasaya sürdüğü sosyal arama uygulaması Jelly, mobil kullanıcıları kendine çekmeye başladı. Uygulama, arama faaliyetinin mobil cihazlarla çekilen görseller üzerinden kullanıcı networkleri içinde gerçekleştiği bir tür ‘imece’ (crowdsourcing) mantığını esas alıyor. Sokakta karşınıza çıkan ve kim olduğunu çıkaramadığınız bir ünlünün ismini veya piknikteyken sizi sokan yılanın zehirli olup olmadığını, resmini çekip öğrenebiliyorsunuz.

Jelly’nin hızlı bir şekilde kendi kullanıcı tabanını oluşturmaya başlamasına paralel olarak markalar da bu yeni uygulamaya ilgi duymaya başladılar. Digiday, konu ile ilgili yaptığı haberde son günlerde Jelly’de boy gösteren beş ünlü markaya yer verdi. Bu reklamlar, markaların Jelly ile ilk imtihanı olmasından kelli olsa gerek, yaratıcı kullanım açısından pek bir şey sunmuyor, diğer sosyal medya reklamlarından farklılaşmıyorlar.

Whole Foods

ABD’deki ünlü süpermarket zinciri kullanıcılara sekteye uğrayan okul veya iş hayatlarını nasıl tekrar rayına oturttuklarını ve ailelerinin karınlarını nasıl doyurduklarını soruyor. Bu iki soruyu birbirine bağlayan esrarengiz mantığın çözümlemesini okura bırakıyoruz.

Jelly atılımı yapan ilk 5 marka: Whole Foods

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz. Kaynak: Digiday

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.