MediaCat

Soluk mavi nokta

NASA’nın meşhur fotoğrafı ve Carl Sagan’ın ilham veren sözleri Jeep’in yeni reklamında tekrar bir arada.

Soluk mavi nokta

Carl Sagan’ın da teşviğiyle 14 Şubat 1990 tarihinde NASA tarafından Voyager 1 ile yaklaşık 6 milyar kilometre mesafeden çekilen Dünya fotoğrafı; namıdiğer Soluk Mavi Nokta, Sagan’ın aynı isimli kitabında yayımlanan meşhur pasajla birlikte aradan geçen 30 yıla rağmen yalnızca insanlara değil reklamlara da ilham olmaya devam ediyor.

2017 yılında ABD’nin Paris İklim Antlaşması’ndan ayrılmasını takiben antlaşmaya desteğini göstermek isteyen Apple tarafından kullanılan Soluk Mavi Nokta, şu sıralar, Jeep’in çevre dostu yeni hibrit modeli Wrangler 4xe’nin tanıtımı vesilesiyle bir kere daha ekranlardaki yerini aldı.

Yeni kampanya için Carl Sagan’ın eski eşi Ann Druyan ile işbirliği yapan Jeep, Sagan’ın sözleriyle temelini oluşturduğu reklam filminde herkesi Soluk Mavi Nokta’yı ona zarar vermeden keşfetmeye çağırıyor. Reklam filminin başından sonuna kadar izleneceği her sefer için bir çevre grubuna bağışta bulunmayı taahhüt eden Jeep’in kampanyası reklam ajansı Doner imzası taşıyor.


Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.