MediaCat

İyileştiren tarifler

Nestlé, yeni projesiyle mutfağı artrit hastaları için bir fizyoterapi merkezine dönüştürüyor.

İyileştiren tarifler

Artrit, toplumdaki genel kanının aksine yalnızca yaşlılarda değil her yaş grubunda rastlanabilen bir eklem hastalığı. Hareket kabiliyetini etkileyen bu hastalığın insanları uzaklaştırdığı ilk yerlerden biri ise mutfak.

Nestlé’nin artrit teşhislerinin dünyanın geri kalanına oranla yüzde 60 daha yüksek olduğu Meksika’da hayata geçirdiği Publicis Conseil/Mexico ve Digitas Mexico imzalı proje, bu otoimmün hastalıktan mustarip olanları mutfağa döndürmek için onlara bir fizyoterapist, bir diyetisyen ve bir şefin danışmanlığında hazırlanan uygulaması kolay, artrit dostu tarifler sunuyor. Bu tarifler hem artrit hastalarının yemek pişirmesini kolaylaştırmayı hem de mutfağı onlar için bir fizyoterapi merkezine dönüştürmeyi hedefliyor.

recetasnestle.com.mx adresinde bir araya getirilen tarifler, el egzersizleri ve anti-enflamatuar malzemeleri bir araya getiriyor. Üstelik her tarif, zor semptomlarla nasıl başa çıkılacağına dair ek bilgilerle birlikte sunuluyor.

Publicis Conseil Yönetici Kreatif Direktörü Diego Wallach, projeyi, “Nestlé gibi büyük bir markanın milyonlarca insanı sessizce etkileyen bir hastalığa görünürlük kazandırması çok değerli. Asıl önemli olansa, onlara yaşam kalitelerini iyileştirmeye hizmet edecek akıllıca bir çözüm sunmaktı. Bu vesileyle tüm dünyayı artritle yaşamanın zorluklarından haberdar etmek de kapsayıcılık mesajı vermenin etkili bir yolu oldu” sözleriyle değerlendiriyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.