İyi tatilin sırrı biyometrik verilerde gizli

AccorHotels'den konuklarına en uygun tatil destinasyonunu bulduran program.

03.07.2018 - 14:53 | Sencer Uçar

Fransa menşeli otel zinciri AccorHotels, potansiyel konuklarına en iyi tatil destinasyonunu sunmak adına  biyometrik verilerden faydalanan ilginç bir projeye imza atıyor.

Toronto merkezli reklam ajansı Cossette ve dijital deneyim ajansı The Mill ile işbirliği kapsamında geliştirilen Seeker adlı programda ilk olarak bilgisayar kamerası ya da akıllı telefon kamerası aracılığı ile katılımcıların kalp atış hızları toplanıyor. İlerleyen aşamalarda ise aralarında görsel testlerin de bulunduğu adımlar ile potansiyel konuklara en uygun tatil destinasyonları sunuluyor.

Aslına bakarsanız Seeker’ı konukların kalp atışından daha fazlası ilgilendiriyor. Zira geçtiğimiz ay Seeker’ın kapasitesini fiziksel olarak deneyimleme fırsatı bulan basın mensupları, kendilerine en uygun tatil yerini kalp atış hızlarının yanı sıra galvanik deri tepkisi ve EEG değerleri gibi biyometrik verileri ölçülerek öğrendiler.

Kaynak: Fast Company

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.