İsveç’ten İsviçre’ye sert mesaj

İsveçliler, ülkelerinin İsviçre'yle karıştırılmasını neden istemediklerini bir videoyla açıklıyor.

03.07.2018 - 13:54 | Arzu Nilay Kocasu

İsveç'ten İsviçre'ye sert mesaj

“Merhaba İsviçre. Dünyanın dört bir yanında insanlar İsveç ile İsviçre’yi birbirine karıştırıyor. Belki siz İsviçrelilerin bundan şikayeti yoktur ancak bizim var” diyor bir grup İsveçli, İsviçre için hazırladıkları videoda.

1998 yılından bu yana fuhuşun yasadışı kabul edildiği İsveç’te yaşayan insanların, fuhuşun hâlâ yasal olduğu İsviçre’ye bu konuyla ilgili bir inisiyatif almalarının zamanının geldiğini anlattıkları video, İsviçreli kadın hakları örgütü Frauenzentrale Zürih için hazırlanmış bir reklam aslında.

İsviçre’de yüzde 75 gibi büyük bir oranla göçmenler tarafından gerçekleştirilen ve bu batağa saplananların yüzde 80’inin mümkün olsaydı bırakmayı tercih edeceklerini belirttikleri fuhuş konusunu ülke genelinde tartışmaya açmak isteyen örgüt için Publicis Zürih tarafından hazırlanan video YouTube’da tartışma başlatmayı çoktan başarmış gibi gözüküyor. Ancak bu tartışma, 123 beğeniye karşılık “dislike” tuşuna atılmış 2 bin 328 tıkla şimdilik İsveç’in lehine ilerlemiyor. Eleştiriler ise ağırlıklı olarak İsveç’in Avrupa’daki en yüksek tecavüz oranına sahip ülkelerden biri olması ve İsviçre’deki refah seviyesi üzerinden şekilleniyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Frauenzentrale Zürih
  • Reklam Ajansı: Publicis Zürih
  • Yapımevi: Social Club Stockholm
  • Yönetmen: Julia Lindström
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.