İşyerinde cinsiyet eşitliğini sağlamaya yönelik bir eklenti

Lenovo'dan Dünya Kadınlar Günü'ne özel bir farkındalık kampanyası.

04.03.2020 - 16:11 | Sencer Uçar

Lenovo, bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü çalışma hayatındaki cinsiyet eşitsizliğine dikkat çeken bir farkındalık kampanyasıyla karşılıyor.

Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde kadınların çalışma hayatında karşılaştıkları eşitsizlikler nedeniyle yıllık ortalama 575 milyar dolar gelir kaybı yaşandığı verisinden hareket eden marka, ajansı Wunderman Dubai ile birlikte Equality Spell Check ( Eşitlik Yazım Denetimi) adlı bir Word eklentisi geliştirdi. Eklenti, seçili 250 sözcüğü yanlış yazılmış olarak algılıyor ve yazım denetimi yapıldığında bu sözcükler üzerinden cinsiyet eşitsizliğine dair veriler sunuyor.

“Geniş çaplı araştırmamız sonucunda işyerinde sözcüklerin kadınlar ve erkekler için aynı anlama gelmediğini gördük. Örneğin, kıdem sözcüğü erkekler için otorite anlamına gelirken, kadınların yüzde 64’ü için yeteneklerinin sürekli sorgulanması demek” diyen Wunderman ekibi, çalışma hayatında sıkça kullanılan Microsoft Word programını mesajlarının yayılmasını sağlayacak bir mecraya dönüştürüyor.

Eklentiye buradan ulaşabilirsiniz.

KÜNYE

  • Reklamveren: Lenovo
  • Reklam Ajansı: Wunderman Dubai & Wunderman Beyrut
Kaynak: Lbbonline.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.