İsveçli aktivistlerden ‘Twitter elbisesi’

İsveç'ten gençleri siyasi karar alma sürecine çağıracak bir kampanya.

18.07.2013 - 11:21 | Alev Kaynak

İsveç'ten gençleri siyasi karar alma sürecine çağıracak bir kampanya.

İlerici organizasyon Crossing Boarders ve yaratıcı ajans Deportive işbirliğiyle tasarlanan bir elbise, İsveç‘te hem gençlere ülkenin siyaset sahnelerinde söz hakkı veriyor hem de teknolojinin yaratıcı bir şekilde seferber edilebileceği alanlara dair güzel bir örnek daha teşkil ediyor. İsveç’in sayısız seminer, demeç ve halkla ilişkiler aktivitesine sahne olan, siyasi ilhamını Olof Palme‘ın girişimlerinden alan geleneksel Almedalen Haftası‘nda tanıtımı yapılan elbisenin ardındaki fikir bu ‘agora’ etkinliğinin gençlere yeterince yer vermemesi olmuş.

LED teknolojisine dayanan ve üzerinden twit akışı sağlayan elbise, toplumsal cinsiyet sorunları ve gençler için uygun maliyetli konut imkânları konularında söyleyecek sözü olan bir grup ‘elçi’ tarafından etkinlikte sunuldu.

PSFK’nin haberinde, kampanyanın yoğun bir ilgi görerek 454 twit toplaması ve gençliğin ideallerine yeni kanallar açılmasına vesile olmasının, kampanya yaratıcıları tarafından hedeflenen sonuçlara ulaşıldığı yönünde yorumlandığı ifade ediliyor.

İşte elbisenin yapım süreci:

Kaynak: PSFK

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.