İşte Turkcell’in çağırdığı ajanslar

Turkcell, artan iletişim ihtiyaçları için yeni ajanslar bulmak amacıyla bir süre önce yaratıcı ajans konkuru açmıştı...

23.06.2010 - 00:00 | MediaCat

Turkcell, artan iletişim ihtiyaçları için yeni ajanslar bulmak amacıyla bir süre önce yaratıcı ajans konkuru açmıştı. Şirket geçtiğimiz günlerde ise konkurun ilk aşamasında aday olarak belirlediği ajanslara bir mektup yazarak portföylerini sunmaları talebinde bulunmuştu.
Edindiğimiz bilgilere göre bu ajanslar şunlar: Alice BBDO, Grey Istanbul, Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi, Manajans JWT ve M.A.R.K.A.

Turkcell, şu anda yaratıcı reklam çalışmalarını Alametifarika ve Leo Burnett ajanslarıyla yürütüyor. Leo Burnett Turkcell’e spor iletişimi, kurumsal sosyal sorumluluk, Genç Turkcell (gnctrkcll) ve İşTcell  konusunda hizmet verirken, şirketin diğer tüm yaratıcı iletişim çalışmaları Alametifarika tarafından yürütülüyor. Turkcell geçtiğimiz yıl başlattığı 3G kampanyası için ise Wieden + Kennedy’nin Amsterdam ofisinden hizmet almıştı.

MediaCat’in Ocak 2010 sayısında yayımlanan Nielsen’in medya yatırım istatistiklerine göre Turkcell, televizyonda en çok reklam yapan üçüncü reklamveren. Gazete mecrasında altıncı, dergide dördündü sırada yer alan Turkcell, açıkhavada ise zirvede.

MediaCat tarafından 2010 reklam yatırımlarını tahmin etmeye yönelik ‘Reklam Ufukları’ araştırmasına göre ise gerçek harcama bazında Vodafone ile birlikte Türkiye’nin en büyük reklamvereni konumunda olan Turkcell, tüm mecralarda yoğun bir şekilde boy gösteriyor.

MediaCat özel haber

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.