İstanbul’daki ilk Grafik ve Animasyon Yüksek Lisans Programı

Grafik ve animasyon alanında kariyer yapmak isteyenler için artık üniversite bünyesinde bir yüksek lisans programı mevcut. Işık Üniversitesi’nde 2012-2013 eğitim-öğretim yılında açılacak ‘Bilgisayarlı Grafik ve Animasyon Yüksek Lisans Programı’nın kuruluşunda Shrek, Kayıp Balık Nemo, Arabalar gibi dünyaca ünlü filmlerde çalışan görsel efekt ustası Erdem Taylan da danışman olarak yer aldı. Program, İstanbul’da ilk defa Işık Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde açılacak.

07.08.2012 - 00:00 | MediaCat

Işık Üniversitesi, ‘Bilgisayarlı Grafik ve Animasyon Yüksek Lisans Programı’nı açıyor.

İlk etapta yüksek lisans programını hayata geçiren Işık üniversitesi, ön lisans ve lisans programı olarak da Bilgisayarlı Grafik ve Animasyon bölümlerini açmaya hazırlanıyor.

Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mustafa Karaman tarafından sürdürülen program hazırlık çalışmalarına, ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi ve Oyun Teknolojileri Yüksek Lisans Programı Koordinatörü Doç. Dr. Veysi İşler ve Shrek, Kayıp Balık Nemo, Arabalar ve AROG gibi animasyon filmlerin yapımında çalışan animasyon ve görsel efekt sanatçısı Erdem Taylan da danışman olarak destek verdi.

Bilişim sektörünün bilgisayarlı grafik ve animasyon alanındaki akademik gereksinimini Bilgisayarlı Grafik ve Animasyon programı ile karşılamayı hedefleyen Işık Üniversitesi, Türkiye çapında üç üniversitede bulunan, İstanbul’da ise ilk defa Işık Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde açılanacak programla, bilişim teknolojileri alanında yaratıcı ve yenilikçi fikirleri ülkemize kazandıracak.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.