İstanbul Lisesi’nin 125. Yılı’nda ünlüler geçidi

Bu yıl kuruluşunun 125. yılını da kutlayan İstanbul (Erkek) Lisesi, geleneksel Kültür Etkinlikleri Haftası'nda...

26.05.2009 - 15:52 | MediaCat

Bu yıl kuruluşunun 125. yılını da kutlayan İstanbul (Erkek) Lisesi, geleneksel Kültür Etkinlikleri Haftası’nda, zengin bir programla, İstanbulluları sanatın her dalıyla buluşturuyor. İstanbul (Erkek) Liseli’nin düzenlediği etkinliklerde tiyatrodan konserlere, çeşitli yarışmalara kadar pek çok etkinlik yer alıyor.

İstanbul (Erkek) Lisesi, gelenekselleşmiş Kültür Etkinlikleri Haftası’nın 18.’sini 1–8 Haziran 2009 tarihleri arasında düzenliyor. Hafta, 2 Haziran’da Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde Zuhal Olcay -Bülent Ortaçgil konseri ile başlıyor. Kültür Haftası’nda İstanbul Lisesi Tiyatro Topluluğu’nun oynadığı Keşanlı Ali Destanı, Bulutsuzluk Özlemi Konseri, Erol Evgin Konseri, 6.Liselerarası Film Yarışması, Liselerarası Müzik Yarışması gibi etkinlikler yer alıyor.

Kültür Etkinlikleri Haftası’nda ayrıca hafta boyunca sanatseverler tiyatro ve efekt makyajının inceliklerini, İtalyanlar kadar iyi pizza yapmanın sırlarını, Trici Venola ile ‘Resim Üstüne’ atölyesinde Photoshop’un büyüsünü, Milton Lopes’le salsanın ritmini, kolbastının kökenlerini de öğrenme fırsatı bulacaklar.

Cezmi Ersöz ‘Derinliğine Kimse Sevgili Olamadı’, Nebil Özgentürk ‘Hayata Dair’, Can Ataklı ‘Gençlerle Basın Üzerine Bir Sohbet’ ve Kenan Işık ‘Sanat Üzerine’ konferanslarıyla İstanbullular ve gençlerle buluşacak.

İstanbul Lisesi Sinema Kulübü’nün altıncısını düzenlediği Türkiye’nin ilk ve tek Liselerarası Kısa Film Yarışması’nın ödül töreni de yine Kültür Etkinlikleri Haftası kapsamında 4 Haziran akşamı lise bahçesinde gerçekleşecek.

6 Haziran Cumartesi günü gençler hem okulun bahçesindeki partiye katılabilecek hem de İstanbul Lisesi 125. Yıl Liseler Arası Müzik Yarışması’nı izleyebilecekler. Gece Bulutsuzluk Özlemi’nin konseri ve ödül töreni ile son bulacak.

Müzik hayatının 40. yılında, mezunu olduğu İstanbul (Erkek) Lisesi’nin 125. yılını kutlayan Erol Evgin’in, 8 Haziran akşamı İş-Sanat’ta vereceği kapanış konseri ile İstanbul Lisesi Kültür Haftası sona erecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.