Issız bir sinema deneyimi

Göteborg Uluslararası Film Festivali'nden pandemi karanlığına yakışır bir kampanya.

05.01.2021 - 11:07 | Arzu Nilay Kocasu

Issız bir sinema deneyimi

Her ne kadar tüm dünya 2020’nin bitişini büyük bir coşkuyla kutlasa da geçtiğimiz yılı cehennem provasına çeviren dertlerin 2021’de de son sürat devam ettiği hepimizin malumu. İnsanları evlerinde kalmaya, sinema sektörünüyse salonlarını kapatmaya iten pandemi nedeniyle bu yıl dijital olarak gerçekleşecek Göteborg Uluslararası Film Festivali, sinemanın tek kişilik bir deneyim olduğunu düşünen bir sinefili Marstrand Adası’ndaki Pater Noster Deniz Feneri’nde bir haftalık festival maratonuna davet ediyor.

2021 yılı için belirlediği Sosyal Mesafe temasına uygun olarak hazırlanan tanıtım kampanyası kapsamında bir kişiyi yedi gün boyunca Pater Noster’de telefonundan ve insanlardan uzakta film izlemeye çağıran festival, ayrıca, Göteborg’da bulunan iki ayrı mekânda (Scandinavium ve Draken) tek kişilik film gösterimleri düzenleyecek.

Düzenlediği ıssız deneyim için başvuruları dün itibarıyla internet sitesinden kabul eden Göteborg Uluslararası Film Festivali, Pater Noster talihlisini başvuranlarla gerçekleştireceği mülakatlarla belirleyecek. 19 Ocak’ta duyurulacak “kazananın” deniz fenerindeki macerasıysa 30 Ocak itibarıyla başlayacak.

Kampanya hakkında detaylı bilgi için festivalin internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

KÜNYE

  • Reklamveren: Göteborg Uluslararası Film Festivali
  • Reklam Ajansı: Stendahls
  • Prodüksiyon Şirketi: Is This It & Tussilago
  • Yönetmen: John Boisen & Björn Fävremark
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.