“İş Bankası iftiharla sunar”

Banka 93 yıllık reklam yolculuğunu bir sergiyle taçlandırıyor.

20.10.2017 - 17:43 | MediaCat

"İş Bankası iftiharla sunar"

Türkiye İş Bankası, 1924 yılından bu yana hedef kitlesiyle buluşturduğu tüm reklam çalışmalarını Eminönü’ndeki tarihi müze binasında sergiliyor. İlk çeyrek yüzyılda kullanılan teknikler ve ilk kuşak reklamcıların çalışmalarının yanı sıra ziyaretçilere interaktif bir bilgilenme deneyimi de sunan İş Bankası İftiharla Sunar sergisinde tek tek ve toplu gösterimlerde 450 reklam filmini, 400’e yakın basılı işi ve yaklaşık 60 özgün nesneyi izlemek mümkün.

"İş Bankası iftiharla sunar"

Sergi açılışında yaptığı konuşmada İş Bankası’nın Türkiye’nin en değerli markalarından biri haline gelmesinde bir asra yakın dönemde yapılan iletişim çalışmalarının ve reklamların kayda değer rol oynadığını söyleyen İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Senar Akkuş, serginin doğuşuna vesile olan motivasyonu şu sözlerle açıkladı:

"İş Bankası iftiharla sunar"“Bu yıl açılışının 10’uncu yılını kutladığımız müzemizde bankacılık faaliyetleriyle ilgili arşivin yanı sıra bu iletişim ve reklam çalışmaları hakkında pek çok belge, nesne, ses ve görüntü kaydı ile film bulunuyordu. Bu zengin koleksiyonun bir sergi kapsamında ele alınmasının aynı zamanda ülkemizde reklamcılık sektörünün gelişimine de ışık tutacağını düşündük. Sergimizin ilgi ve beğeniyle karşılanacağını umut ediyoruz.”

Küratörlüğünü İzzeddin Çalışlar’ın, sergi tasarımını Pattu Mimarlık’ın yaptığı, Umut Südüak’ın grafik tasarımını üstlendiği sergi Medina Turgul DDB tarafından hazırlandı. Dileyenler, sergiyi 25 Mart 2018 tarihine kadar pazartesi hariç her gün Eminönü’ndeki İş Bankası Müzesi’nin giriş katında ücretsiz olarak ziyaret edebilirler.

"İş Bankası iftiharla sunar"

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.