İş Bankası Cebit banka sponsoru oldu

Türkiye İş Bankası, CeBIT BiliŞim Eurasia ve Sinerji Zirvesi’nin banka sponsoru oldu.

10.08.2011 - 00:00 | MediaCat

Türkiye İş Bankası, İstanbul Finans Merkezi hedeflerini gerçekleştirebilmek adına ileri teknoloji ve inovasyona olan ihtiyacın farkındalığını artırmaya katkı sağlayacak bir platform olduğunu düşündüğü, CeBIT BiliŞim Eurasia ve Sinerji Zirvesi’nin banka sponsoru oldu.

6-9 Ekim 2011 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı ve CeBIT Sinerji Zirvesi Anadolu toplantıları devam ediyor. Antalya Basını ile fuarla ilgili bilgiler ve son gelişmeler paylaşıldı. Murat Özer; TBD (Türkiye Bilişim Dernegi), MOBİSAD (Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği), TUYAD (Tüm Uydu Anten Elektronik İletişim İş İnsanları Derneği), KOSGEB ve BITKOM destekleri ile hazırlıkları süren CeBIT Bilişim Eurasia ve Sinerji Zirvesi’nin bu yıl çok daha aktif geçeceğini belirtti.

CeBIT Sinerji Zirvesi kapsamında, ICT sektöründeki mevcut eğilimler “Güvenli İnternet” ve “Baz İstasyonları” olmak üzere iki önemli başlıkta tartışılacak. Teknoloji Bilgilendirme Platformu tarafından CeBIT Fuarı’nın açılış günü olan 6 Ekim tarihinde CeBIT Sinerji Zirvesi kapsamında baz istasyonları masaya yatırılacak, insan sağlığı ve çevreye etkisi tartışılacak. CeBIT Sinerji Zirvesi kapsamında aynı zamanda internetin güvenli kullanımı konusu tartışılacak. Hayatımızın vazgeçilmezleri arasında birinci sırada yer alan internetin gelişimi, kullanım alışkanlıkları konuşulacak, başta kişiler ve kurumlar olmak üzere alınacak önlemler konunun uzmanları tarafından dile getirilecek.

Zirve, ICT sektöründe çalı?an CEO ve CTO’ların katılımı ile gerçekleştirilen ve dünyanın en çok ses getiren web hosting etkinliği olan “World Hosting Days”i de Türkiye’de ilk kez ağırlayacak. İstanbul, Moskova, Varşova, Köln, Klausenburg, Londra, Amsterdam, Madrid, Paris ve Zürih olmak üzere 10 Avrupa şehrini kapsayan tanıtım turunun bir parçası olarak etkinlik WHD.Local adı altında yapılacak. Fuar, “4 Ayaklı Konsept” ile bu yıl, tüm sektörler için yenilikçi çözümler sergileyecek. Bu konseptler, “Kamu Sektöründe Kullanılan Bilgi ve İletişim Teknolojileri (ICT)”, “Dijital Dünyadaki Son Eğilimler”, “Geleceğin Teknolojileri” ve “Akıllı Yaşam Konseptleri” olacak.

KOSGEB’den finansal destek

Fuara katılmak isteyen KOBİ’lere, KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi) tarafından finansal destek verilecek. KOSGEB, fuar katılımcılarına, ilk 50 m2 alan için %50-60 oranında fiyat avantajı sağlayacak. Fuar Direktörü Murat Özer; belli bir limitte verilecek bu finans desteğinden yararlanmak isteyen firmaların bir an önce KOSGEB’e başvurmaları gerektiğini önemle belirtti. KOSGEB, BITKOM ve HİFAŞ A.Ş. işbirliğinde organize edilecek olan ikili iş görüşmeleri bu yıl 3 no’lu holün içerisinde katılımcı firmalar ile yurtdışı ve yurtiçinden gelecek olan alım heyetleri arasında gerçekleşecek.

Murat Özer; "Hosted Buyer Programı için, Ekonomi Bakanlığı’ndan beklediğimiz desteği aldık."

CeBIT Bilişim Eurasia 2011’in yalnızca Türkiye için değil, Avrasya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Rusya ve CIS ülkeleri için de bilişim sektörünün ihtiyaçlarını karşılaması bekleniyor. Dünyanın dört bir yanından gelecek olan profesyonel ziyaretçilerin yanı sıra, “Uluslararası Satın Alma Heyetleri”de fuarı ziyaret edecek. Fuar Direktörü Murat Özer, konuyla ilgili olarak “Orta Doğu’daki birçok hedef ülkeden CeBIT Bili?im Eurasia’yı ziyaret etmeleri için VIP heyetler getireceğiz. Mayıs’tan itibaren Arapça tanıtım belgelerinin paylaşımına başladık. Suriye, Ürdün, Lübnan, Kuveyt, Irak, Katar, Bahreyn, Dubai, Suudi Arabistan gibi ülkelerde gerçekleştirilecek olan özel bir ziyaretçi tanıtım projesi ile 3.500’ü aşkın müşteriye ulaşılacak.

Tıpkı geçen yıl olduğu gibi “Hosted Buyer Program” için T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın desteğini de aldık” açıklamasını yaptı. Ekonomi Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen bilgilendirmeye göre şu ülkelerdeki konsolosluklar vasıtasıyla alım heyetleri fuara davet edilecek; Almanya, Belçika, Bulgaristan, Brezilya, Cezayir, Endonezya, Fransa, Hindistan, Irak, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İsveç, İtalya, Kanada, Katar, Kazakistan, Kore Cumhuriyeti, Lübnan, Mısır, Nijerya, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Rusya, Suriye, Suudi Arabistan, Şili, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan ülkelerinden heyetler fuar davetlisi olarak ülkemize gelecek.

CeBIT BİLİŞİM EURASIA’NIN ana sponsoru Türksar A.Ş.

Türksat Kurumsal İletişim Direktörü Mustafa Eser toplantıda yaptığı konuşmada “CeBIT Bilişim Eurasia’ya üst üste üçüncü kez sponsor olmaktan memnuniyet duymaktayız" dedi ve ekledi:

Türksat A.Ş. CeBIT Bilişim Eurasia İstanbul Fuarı ile birlikte Almanya’da yapılmakta olan uluslararası fuarına da aktif olarak katlıyor. Ayrıca uydu, uzay, bilişim ve iletişim konusunda ulusal ve uluslararası fuar ve organizasyonlarına da sponsor olmaktadır. Bu yılda ulusla arası katılım ile ‘Bilişim Söyleşileri’ Türksat tarafından 7. Holdeki standında devam edecek.

İletişim sponsoru HUAWEI.

Fuarın diğer bir sponsoru da Huawei firması oldu. Sponsorluk kapsamında Huawei firması hem fuar alanında hem de zirve süresince kablosuz internet hizmetini katılımcı ve ziyaretçilere ücretsiz olarak sağlayacak. Ana fuayede, tüm salonlarda ve tüm seminer salonlarında ücretsiz kablosuz internet hizmeti sunulacak.

Ulaşım sponsoru Onur Air

Onur Air ile HİFAŞ arasında imzalanan sponsorluk anlaşması gereği, CeBIT Bilişim Eurasia’nın Anadolu’dan gelecek olan VIP profesyonel ziyaretçilerine Onur Air tarafından belli sayıda ücretsiz uçak bileti sağlanıyor. Bu fırsatın yanı sıra, yine Anadolu’dan gelecek ziyaretçiler Onur Air tarafından indirimli bilet fırsatı sunuluyor. İndirimli bilet kampanyasından yararlanmak için www.cebitbilisim.com sitesini ziyaret edilerek biletinizi buradan ayırtmanız yeterli oluyor.

Fuar organizatör Hifaş’ın sağladığı diğer bir hizmet ise Fuarın Resmi Seyehat Acentası Casali Turizm tarafından fuar boyunca Cebit katılımcılarına ve ziyaretçilerine indirimli konaklama fırsatları, otel – fuar alanı, havalimanı – fuar alanı gibi transfer hizmetleri sunuyor olması.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.