Irkçılık karşıtı tweet’ler açıkhavada

Twitter'dan kullanıcıların sesini duyuran açıkhava kampanyası.

22.06.2020 - 10:46 | Sencer Uçar

Irkçılık karşıtı tweet'ler açıkhavada

George Floyd’un polis tarafından öldürülmesinin ardından gelen süreçte Black Lives Matter hareketi kapsamında 340 milyon tweet’e ev sahipliği yapan Twitter, platformdaki kimi tweet’leri açıkhava kampanyasına taşıdı.

ABD’de köleliğin son bulmasının kutlandığı Juneteenth (19 Haziran) kapsamında hayata geçirilen kampanyada ırkçılık karşıtı tweet’ler, protestoların yoğunlaştığı Atlanta, Şikago, Louisville, Minneapolis, New York, Los Angeles, Oakland ve Philadelphia şehirlerinde boy gösterdi.

Geride kalan haftalarda protestoların merkez üssü haline gelen şehirlerde boy göstermek istediklerini söyleyen Twitter Kültür ve Topluluk Global Direktörü God-is Rivera, Fakat bu şehirlerde Twitter olarak yer almaktan ziyade, dünyada olan biten karşısındaki derin hislerini paylaşan insanların düşünce ve bakış açılarına yer vermeyi seçtik. Ve de bu kişilerin kendi ifadeleriyle boy göstermelerini istedik” yorumunda bulundu.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.