MediaCat

Ipsos KMG “Stratejik Analiz ve Fiyatlama Merkezi (SAV)” kuruldu

Fiyat araştırmaları ve uzmanlıklar tek bir merkezde toplandı.

Ipsos KMG “Stratejik Analiz ve Fiyatlama Merkezi (SAV)” kuruldu

Şirketlerin stratejik kararlarının oluşumunu desteklemek ve fiyat politikalarının doğru yönlenmesine katkı sağlamak amacıyla Ipsos KMG bünyesindeki fiyat araştırmaları ve uzmanlıklar tek bir merkezde toplandı.

Ipsos KMG Stratejik Analiz ve Fiyatlama Merkezi (SAV) şirketlerin kendi verilerini değişik kanallardan sağlanan araştırma verileriyle birleştirerek özellikle şu konularda çalışıyor:

• Pazar ve kanal büyüme tahminleri ve büyümeleri tetikleyen faktörler,

• Marka satış hedeflemeleri,

• İletişim ve medya performansını artıran ve azaltan faktörlerin belirlenmesi,

• Conjoint başta olmak üzere pazar verileri ile doğrulanabilir optimum fiyatlama önerileri; en iyi fiyat ürün bileşimleri,

Müşteri ihtiyaçlarına göre çoklu veri analizine dayanan diğer çözümler üzerinde de çalışacak Ipsos KMG SAV ayrıca şirket ihtiyaçlarına uygun araştırma eğitimleri de veriyor.

Merkezin koordinatörlüğünü halen Ipsos KMG üst düzey yöneticileri arasında bulunan Özlem Bora gerçekleştiriyor ve ileri analizlerin yorumlanması konusunda Merkezi yönlendiriyor.

Özlem Bora, Ipsos SAV’la ilgili araştırma sektörünün gelişimine ve firmaların karar süreçlerinde araştırmanın daha etkin rol oynamasına paralel olarak müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerinin artmaya başladığını söylüyor. Sadece verilerin derlendiği bir dünyadan daha derin bulgulara ihtiyaç duyulmaya başlandığını belirten Bora bu ihtiyaç ve beklentiyi karşılayabilmek için Ipsos KMG bünyesinde SAV kurulduğunu ifade ediyor.

SAV’ın bu bölüm ile amaçladığı ise müşterilerin ürün geliştirme, konumlandırma ve fiyatlama gibi tüm süreçlerinde daha stratejik kararlar almasına katkıda bulunabilmek, raporları daha ileri analizler ile zenginleştirmek ve aynı zamanda müşterilerin elinde bulunan farklı araştırma datalarını da konuşturarak “marketing mix” modelleri ile onların sorunlarına çözüm bulabilmek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.